reklama

MIUI 11 oficiálně představeno, Dark Mode v hlavní roli

MIUI 11 oficiálně představeno, Dark Mode v hlavní roli
2019-09-26T06:30:34+01:00
• 26. 9. 2019
2

Čínská společnost Xiaomi se pyšní hlavně svou nadstavbou operačního systému Android, která nese názvem MIUI. A právě uživatelé této nadstavby se nyní dočkali velkých novinek, přesněji nové verze v podobě MIUI 11. 

MIUI 11 přináší hned několik velkých změn v rámci UX, přičemž důraz byl kladen hlavně na uživatelskou zkušenost a jednoduchost. Xiaomi za tyto změny získalo ocenění Red Dot Design Award, které čínská společnost získala poprvé. 

MIUI 11 přináší několik změn

Jak bylo již v úvodu článku zmíněno, MIUI 11 tlačí důraz hlavně na jednoduchost a design. Právě design je oblast, ve které se Xiaomi skutečně vyřádilo. Celkově v operačním systému nyní není žádný nepořádek, vše je přehledné a rychlé. Pokud se vám nebude líbit nové bílé prostředí, nedělejte si starosti. K dispozici je nově totiž také Dark Mode, nebo-li tmavý režim. 

Velkou změnou si prošel také použitý font. Tentokrát se čínská společnost rozhodla pro font písma pod názvem MiLan Pro. Tento font se vůbec poprvé v systému MIUI 11 objevil v předchozí beta verzi. Nové písmo si můžete prohlédnout na snímku níže. –

Mezi další novinky patří například přepracovaná sada Mi Go Travel. Jedná se vlastně o funkci, prostřednictvím které si můžete lépe plánovat vlastní cesty. Mezitím funkce nabízí možnost rezervovat si jízdenky a podobně. Ovšem nově je k dispozici také převodník měn a úsporný režim baterie. 

MIUI 11 kromě toho přináší novinku v podobě Always-On Display (AOD). Na podporovaných zařízeních si tak nyní můžete vybrat ciferníky, které se mají automaticky spustit v rámci AOD. Beta verze bude k dispozici již 27. září 2019. Na přiloženém snímku výše si můžete všimnou seznam všech podporovaných zařízení. 

Zdroj: xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Karel Novotný

19. 11. 2019, 18:36

jak se prosím nastavuje Dark Mode? Nemohu to nastavení najít…

Richard Slepcik

29. 9. 2019, 20:01

Ok super

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat