reklama

MIUI 11 oficiálně představeno, Dark Mode v hlavní roli

MIUI 11 oficiálně představeno, Dark Mode v hlavní roli
2019-09-26T06:30:34+02:00
• 26. 9. 2019
2

Čínská společnost Xiaomi se pyšní hlavně svou nadstavbou operačního systému Android, která nese názvem MIUI. A právě uživatelé této nadstavby se nyní dočkali velkých novinek, přesněji nové verze v podobě MIUI 11. 

MIUI 11 přináší hned několik velkých změn v rámci UX, přičemž důraz byl kladen hlavně na uživatelskou zkušenost a jednoduchost. Xiaomi za tyto změny získalo ocenění Red Dot Design Award, které čínská společnost získala poprvé. 

MIUI 11 přináší několik změn

Jak bylo již v úvodu článku zmíněno, MIUI 11 tlačí důraz hlavně na jednoduchost a design. Právě design je oblast, ve které se Xiaomi skutečně vyřádilo. Celkově v operačním systému nyní není žádný nepořádek, vše je přehledné a rychlé. Pokud se vám nebude líbit nové bílé prostředí, nedělejte si starosti. K dispozici je nově totiž také Dark Mode, nebo-li tmavý režim. 

Velkou změnou si prošel také použitý font. Tentokrát se čínská společnost rozhodla pro font písma pod názvem MiLan Pro. Tento font se vůbec poprvé v systému MIUI 11 objevil v předchozí beta verzi. Nové písmo si můžete prohlédnout na snímku níže. –

Mezi další novinky patří například přepracovaná sada Mi Go Travel. Jedná se vlastně o funkci, prostřednictvím které si můžete lépe plánovat vlastní cesty. Mezitím funkce nabízí možnost rezervovat si jízdenky a podobně. Ovšem nově je k dispozici také převodník měn a úsporný režim baterie. 

MIUI 11 kromě toho přináší novinku v podobě Always-On Display (AOD). Na podporovaných zařízeních si tak nyní můžete vybrat ciferníky, které se mají automaticky spustit v rámci AOD. Beta verze bude k dispozici již 27. září 2019. Na přiloženém snímku výše si můžete všimnou seznam všech podporovaných zařízení. 

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Karel Novotný

19. 11. 2019, 18:36

jak se prosím nastavuje Dark Mode? Nemohu to nastavení najít…

Richard Slepcik

29. 9. 2019, 20:01

Ok super

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim