reklama

Apple a další firmy pracují na otevřeném standardu pro chytrou domácnost

Apple a další firmy pracují na otevřeném standardu pro chytrou domácnost
2019-12-21T16:30:57+01:00
• 21. 12. 2019

Společnosti Apple, Amazon, Google a Zigbee Alliance dnes ohlásily novou pracovní skupinu, která plánuje vývoj a podporu pro přijetí nového standardu připojení založeného na IP pro chytré domácí produkty se zaměřením na zvýšenou kompatibilitu a zabezpečení.

Apple a další technologičtí giganti táhnou za jeden provaz

Pod Zigbee Alliance pak spadají další společnosti, jako jsou IKEA, Legrand, NXP Semiconductors, Resideo, SmartThings, Schneider Electric, Signify, Silicon Labs, Somfy a Wulian. Všechny tyto firmy budou na tomto projektu společně pracovat.

Cílem projektu „Project Connected Home over IP“ je usnadnit výrobcům zařízení samotnou výrobu produktů, které jsou kompatibilní s chytrými domácími a hlasovými službami, jako jsou Siri, Alexa, Google Assistant a další. 

Nový standard bude zahrnovat stávající technologie chytrých domácností, jako jsou Apple HomeKit a Google Weave a Thread. Standard nové konektivity bude otevřený a bez licenčních poplatků, s kódem, který bude udržován na GitHubu. Cílem pracovní skupiny je zveřejnit návrh specifikace a provedení předběžné reference koncem roku 2020. Pro spotřebitele by tato novinka v konečném důsledku měla vést k ještě chytřejšímu domácímu příslušenství, které podporují více platforem, jako jsou HomeKit a Alexa.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim