reklama

Aplikace Váš Telefon umožňuje telefonovat z počítače aktualizováno

Aplikace Váš Telefon umožňuje telefonovat z počítače [aktualizováno]
2019-12-12T17:25:35+01:00
• 12. 12. 2019

Zdroj: Microsoft

Aktualizováno 12. 12.

Před třemi měsíci se objevila novinka pro aplikaci Váš telefon od Microsoftu, která slibovala možnost telefonování skrze počítač s Windows 10. Microsoft nyní oznámil širokou dostupnost, ale je potřeba mít aktuální aplikace i Windows 10. Na redakčních zařízeních jsme zatím tuto funkci nezaznamenali, je tak možné, že dochází ke spouštění ve vlnách.

Původní článek 8. 9.

Microsoft vzdal boj na trhu mobilních operačních systémů, ale v případě aplikací pokračuje ve vývoji. Kromě běžných titulů má na svém kontě aplikaci Váš Telefon, která propojuje smartphone s Windows 10, díky čemuž jsou na počítači dostupné fotky, SMS, MMS a notifikace z mobilu. Také je zajištěna zpětná komunikace. Nyní se ukazuje, že Microsoft pracuje na další zajímavé novince.

Microsoft pokračuje ve vývoji aplikace Váš telefon

Váš Telefon se naučí telefonovat

V tuto chvíli se má testovat možnost uskutečňování telefonních hovorů přímo z počítače díky aplikacím Váš Telefon a Your Phone Companion. Aby to bylo možné, musí se v nastavení aplikace na počítači zapnout možnost uskutečňovat telefonní hovory.

Po zapnutí aplikace dostane novou položku, v rámci které se nachází číselník. Zřejmě bude k dispozici i seznam kontaktů, ale to si nejsme úplně jistí. Ve své podstatě tak počítač působí jako „handsfree“, takže budete potřebovat sluchátka/reproduktory a mikrofon. Hovor jako takový bude stále probíhat skrze mobilní telefon.

S největší pravděpodobně se novinka objeví první v rámci programu Insiders a až po ukončení testování a vývoje se dostane do všech zařízení. Kdy se tak stane, zatím nevíme, ale je možné, že se dočkáme v horizontu několika týdnů nebo pár měsíců.

Zdroje: neowin.net, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim