reklama

Google Pay dostává bezpečnostní vychytávku

Google Pay dostává bezpečnostní vychytávku
2019-11-24T18:00:59+01:00
• 24. 11. 2019

Zdroj: Google

2

Poměrně často se objevují aplikace obsahující nebezpečný kód. Ten má zpravidla za úkol zobrazovat reklamu nebo ještě hůře, shromažďovat data. V tomto ohledu Google nečeká jen na objevené hrozby. Vytvořil  SafetyNet Attestation API pro odhalení, jestli je zařízení v normálním stavu nebo došlo ke kompromitování. Google Pay má tento systém ochrany zabudovaný, ale do teď jste se o něm mohli dozvědět až ve chvíli, kdy jste chtěli například zaplatit v obchodě.

Google Pay a bezpečnost

Již před nějakou dobou se podařilo objevit, že Google plánuje změny v rámci SafetyNet Attestation API u aplikace Google Pay. Jak již bylo řečeno, pokud zařízení neprošlo testem bezpečnosti, tak se o tom uživatel dozvěděl až v obchodě, ale právě toto se mírně změní.

Google příští rok nabídne účty v Google Pay, konkurovat bude Applu, Revolut a dalším

Sama aplikace vás bude už automaticky informovat, že zařízení není zcela zabezpečené a že neprošlo testem SafetyNet Attestation API. Google Pay po spuštění zobrazí varování a po kliknutí se uživatel dozví další informace. Například že došlo k rootu na mobilu, proto není zcela bezpečné nadále používat dané zařízení.

Novinka je dostupná již nyní a možná se o ní nikdy nedozvíte, ale je dobré vědět, že právě v aplikaci Google Pay na vás bude případně automaticky čekat varování. Výhodou je, že není potřeba dělat jakékoliv úkony a vše se dozvíte předběžně. Ačkoliv se jedná o další úroveň ochrany, tak pro ty, co již mají své zařízení s rootem existuje řešení, jak zakrýt stopy po rootu. Pro tyto uživatele se nic nemění, byť se nejedná o příliš bezpečné řešení.

Google Pay v Česku, přidává se TransferWise [aktualizováno]

Kromě toho se brzy do aplikace dostane možnost zapnutí ověření každé online platby. Zatím se podařilo objevit a aktivovat jen určité části kódu. Bohužel nevíme, kdy se tato novinka dostane do stabilní verze aplikace Google Pay.

Zdroje: twitter.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Filip Eliáš

25. 11. 2019, 5:55
Android aplikace

Mě by tam stačilo tlačítko „Na vlastní zodpovědnost“

Přemysl Vaculík

VIP 25. 11. 2019, 7:16

To by fungovalo u těch, co vědí, jak na root a podobně. Ale jak dojde na napadení mobilu, tak se to hodí.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim