reklama

Google Mapy dostávají detailní hlasovou navigaci, zatím omezeně

Google Mapy dostávají detailní hlasovou navigaci, zatím omezeně
2019-10-11T15:00:14+01:00
• 11. 10. 2019

Google integruje do svých služeb a aplikací nejrůznější funkce, ale nejde jen o vychytávky pro běžné uživatele. Vývojáři se také soustřeďují na funkce pro uživatele, kteří mají nějaký hendikep. Tentokrát se dostalo i na službu Google Mapy, které budou užitečnější pro nevidomé uživatele, nebo ty, kteří mají komplikace s viděním.

Google Mapy a navigace

Google uvedl, že samotná funkce není jen iterace současné hlasové navigace. Spolupracovali s uživateli, kteří mají poruchy zraku a vybudovali detailní hlasovou navigaci úplně od začátku. Jedná se tak o separátní službu a aplikace Google Mapy nabídne obě varianty, jak běžnou hlasovou tak i detailní hlasovou.

Právě proto si nová funkce vysloužila v rámci navigace samostatné tlačítko. Google uvedl, že je novinka dostupná již nyní na platformách Android a iOS, ale jak to bývá, zatím je vše omezeno na dvě krajiny – USA a Japonsko. Google musí hodně zapracovat na zcela nové funkci, než se rozšíří do celého světa nebo do většiny krajin.

 

S největší pravděpodobností se dočkáme i v České republice, ale zatím tuto informaci nemáme oficiálně potvrzenou. Může trvat i měsíce, než se funkce jako taková objeví u nás. Rozhodně je dobře, že Google myslí i na uživatele, kteří mají stížený život.

logo-app Mapy Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Google Maps - GPS Navigation Developer Zdarma iOS

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim