reklama

Proč používat VPN sítě? sponzorovaný článek

Proč používat VPN sítě? [sponzorovaný článek]
2019-09-06T17:27:04+02:00
• 3. 9. 2019
1

Virtuální soukromé sítě (VPN) skutečně dobře zasáhly mainstream. Pravděpodobně jste o nich slyšeli v reklamách od předních poskytovatelů při procházení webů. Proč jsou však tyto aplikace stále populárnější a měli byste jej také vyzkoušet?

VPN sítě vás ochrání před nebezpečím

Připravili jsme si pro vás článek s top VPN aplikacemi. Na trhu se skutečně nachází desítky aplikací, ovšem pouze pár z nich stojí za povšimnutí. Tak například NordVPN, IPVanish, PureVPN a Cyberghost patří mezi elitu. Pokud však chcete poskytovatele, který velmi dobře hodnotí téměř všechna kritéria, měli byste zbystřit na NordVPN. Nenajdete totiž lepší všestranný nástroj pro ochranu osobních údajů. 

Nutno však podotknout, že NordVPN je skutečně pouze pro lidi, kteří již vědí, že VPN potřebují. Ale co když ještě nejste přesvědčeni?

Máte přístup k obrovskému množství blokovaného obsahu

Prvním důvodem, proč NordVPN používat, je ten, že zobrazí skrytý obsah u všech streamovacích služeb filmů. Platformy jako Netflic a BBC začaly ukládat geografická omezení na to, co mohou diváci v různých zemích sledovat. 

Pravděpodobně jste se již stali svědky takového způsobu chování. Chtěli jste například vidět video, ovšem platforma vám sdělila, že je tento obsah ve vaší zemi zakázán. Ale problém je mnohem hlubší. 

Netflix pro některé země skrývá televizní pořady (a spoustu filmů) mimo limity pro britské diváky. to je do velké míry způsobeno strategií správy práv. Pokud pořady nemají masovou přitažlivost, nestojí vždy za to, aby je streamovací služby nabízely po celém světě.

Ovšem se sítí VPN však můžete tyto geoblokátory obejít. Tím, že anonymizují vaší IP adresu, tyto aplikace zaměňují jako Netflix, což vám v praxi umožní tvářit se na síti jako německý, americký nebo indický uživatel. 

Při surfování na webu budete mít úplnou ochranu soukromí

Druhým klíčovým důvodem pro používání NordVPN je zabezpečení. Používáte-li notebook, nebo chytré telefony ve veřejných sítích Wi-Fi, jste v opravdu velkém ohrožení, respektive vaše soukromí. Tyto sítě jsou totiž velice zřídka odolné proti hackerům, tudíž vám mohou poměrně snadno ukrást data. 

To by v praxi ale mohla být velká katastrofa, protože například při použití mobilního telefonu pro nákup oblečení mohou hackeři zjistit vaše platební údaje. Nebo můžete nechtěně předat své přihlašovací údaje na sociální sítě. 

Pokud tedy použijete VPN síť, jste ve výrazně vyšším bezpečí. Šifrují totiž veškerá data, která odesíláte, mění hesla a údaje na kreditních kartách na velice složité kódy. A anonymizací vaší identity ztěžuje hackerům získat data z vašeho zařízení.

V každém případě jsou VPN sítě nezbytným bezpečnostním opatřením pro každého, kdo používá svůj smartphone na veřejnosti.

Přestaňte předávat osobní údaje korporacím nebo vládám

Anonymizační funkce VPN mají další opravdu důležitou výhodu. V dnešní době se nám často říká, že data jsou to nejcennější, co člověk může vlastnit. A to je do značné míry pravda. Když se pohybujete po webu, rozdáváte obrovské množství údajů o tom, kdo jste, kde jste, co kupujete a – dokonce – co si myslíte.

Společnosti jako Google nemají lítost nad vytvářením personalizovaných profilů pro uživatele, které lze prodávat inzerentům. Vytvořená data mohou také bezohledné vlády použít k prozkoumání našich životů.

Jediným způsobem, jak zastavit únik osobních údajů, je umístění sítě VPN mezi sebe a weby, které používáte. Šifrováním a anonymizací IP se účinně stanete imunní vůči cookies a jiným metodám sběru dat, takže si můžete prohlížet web bez toho, že byste profitovali ostatním.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

exotus exot

5. 9. 2019, 17:44

Nepředávejte osobní údaje korporacím a vládám, předejte je NordVPN.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat