reklama

Otestuje si zařízení s novým Geekbench 5

Otestuje si zařízení s novým Geekbench 5
2019-09-08T18:00:28+02:00
• 8. 9. 2019
1

Pokud jde o otestování zařízení na výkon, nabízí se poměrně hodně aplikací (označovány jako benchmark). Mezi ty populárnější patří rozhodně Geekbench. Čtvrtá verze má na svém kontě přes milion stažení a takřka 30 tisíc hodnocení. V tomto týdnu jsme se dočkali Geekbench 5.

Geekbench 5

Jen zvýšením čísla o jedna by se mohlo zdát, že se jedná o aktualizaci, ale společnost tak neučinila. Geekbench 5 je zcela novou aplikací a nachází se o v obchodech samostatně, takže si můžete porovnat výsledky mezi oběma verzemi.

Vývojáři poskytli informaci, že došlo na upravení testování. Například jsou k dispozici jen 64bitové verze. V případě otestování CPU jsme se dočkali rozšíření o strojové učení, rozšířenou realitu a počítačové zpracování fotografií. Také Geekbench 5 testuje možnosti na vícevláknové aplikace.

Geekbench 5 Geekbench 5

U testech pro GPU byla přidána podpora pro Vulkan v rámci Androidu, Linuxu a Windows. I zde se testuje rozšířená realita nebo shoda obrázků.

U verze pro macOS byla přidána podpora tmavého vzhledu, přičemž v dohledné době bude k dispozici i na iOS 13. U Androidu zatím nic nebylo ohlášeno, ale jak je vidět na snímcích obrazovek výše, nějaké hrátky probíhají. Můžeme odhadovat, že aplikace nastaví tmavý vzhled automaticky podle systému.

Pochlubte se s výsledky v komentářích.

logo-app Geekbench 5 Primate Labs Inc. Zdarma iOS logo-app Geekbench 5 Primate Labs Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Petr Pelc

10. 9. 2019, 9:37

Xiaomi Mi9 Single-Core: 718
Multi-Core: 2604

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim