reklama

iOS 13.1 a iPadOS 13.1 nakonec dorazí o něco dřív

iOS 13.1 a iPadOS 13.1 nakonec dorazí o něco dřív
2019-09-20T18:00:51+02:00
• 20. 9. 2019

Společnost Apple sotva vydala nový operační systém iOS 13 a už nyní chystá jeho další verzi, která dorazí o několik dní dřív. Podle slov jablečné společnosti se vydání iOS 13.1 a iPadOS 13.1 plánuje na 24. září letošního roku.

iOS 13.1 a iPadOS 13.1 dorazí později

Doposud však nepadla ani jedna zmínka o tom, proč Apple najednou tak agresivním způsobem zrychluje tempo vývoje svých operačních systémů. S největší pravděpodobností jde společnosti o lepší stabilitu a bezpečnost, kterou chce svým uživatelům nabídnout v rámci všech platforem – iPhone, iPad a Mac. 

Někteří recenzenti iPhonu 11 si během testování všimli poměrně mnoho chyb v rámci iOS 13, takže je jasné, že Apple chce co nejrychleji všechny problémy eliminovat. Kdyby totiž nové iPhony 11 byly nestabilní, mohlo by se to projevit na výsledném prodeji zařízení. 

Nicméně, v rámci těchto aktualizací uživatelé získají jako benefit nové funkce. iOS 13.1 přinese hned několik funkcí, které byly v první beta verzi iOS 13 odstraněny. Například funkce automatizace se nyní do systému vrátí. Většího přepracování se dočkala dokonce aplikace Apple Maps, která nabídne lepší UI zpracování. Kromě automatizace se ale vrátí také funkce Share ETA, která byla v iOS 13 beta 1 odstraněna. Další změnou bude nové rozhraní AirDrop určené pro iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Aplikace Home se dočkala taktéž novinek, přesněji jsou k dispozici nové možnosti ikon.

Bohužel se ale zdá, že se příliš velké změny neodehrály. Společnost se nyní hlavně soustředí na opravy chyb, kterých je stále mnoho. Jediné viditelné změny se odehrály ve zmíněném návratu Shortcut Automation a funkce Share ETA. Rozhodně ještě stojí za zmínku také macOS 10.15, ve kterém dojde k odstranění aplikace iTunes – nahradí jí Hudba, Podcasty a TV.

Zdroj: engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat