reklama

Youtube Kids se dostane na web a získává nové filtry

Youtube Kids se dostane na web a získává nové filtry
2019-08-28T19:30:35+02:00
• 28. 8. 2019

Youtube Kids je speciální verze populárního portálu Youtube, která je určená pro děti. Nejrůznější filtry, systémy a algoritmy vybírají obsah, který je bezpečný pro nejmenší. Sem tam Youtube registruje problém s výběrem obsahu, ale aktivně se snaží vylepšovat tuto část pro děti. Do této chvíle Youtube Kids bylo dostupné jen skrze aplikace pro mobilní telefon, ale to se mění. Kromě toho jsme se dočkali další novinky.

Youtube Kids přichází do České republiky

Youtube Kids na webu a nové filtry

Youtube Kids se již tento týden dočká webového rozhraní, přičemž zatím není zcela známo, jak bude tato verze vypadat. Odhadujeme, že tato verze bude dostupná na adrese youtube.com/kids, kde najdeme jen základní informace o současné verzi. Předpokládáme, že zde bude nějaký bezpečnostní prvek, aby potomek jen tak jednoduše nepřešel na běžnou verzi Youtube.

Youtube Kids

Kromě toho jsme se dočkali oznámení rozšíření filtrů pro děti. Respektive rodiče budou moci vybrat jednu ze tří možností, přičemž každá nabídne jinak filtrovaný obsah. Rodič například bude moci zvolit obsah pro děti mladší čtyř let. Následuje kategorie 5 až 7 let a poslední je pro děti mezi 8 až 12 lety.

Youtube konkrétně vysvětluje jednotlivé kategorie filtrování na oficiálních stránkách, kde celkem detailně popisuje, co může rodič očekávat od každé položky. Případně se zde nabízí i režim, kdy musí rodič schvalovat jednotlivě daná videa či obsah.

Nastavení obsahu pro předškoláky

Obsah pro předškoláky (do čtyř let) umožňuje dětem sledovat videa, která podporují kreativitu, hravost, učení a zvídavost. Naše systémy se pečlivě snaží vyloučit obsah nevhodný pro předškolní děti, ale všechna videa nejsou kontrolována manuálně. Pokud narazíte na něco nevhodného, co nám uniklo, můžete to zablokovat nebo nahlásit k rychlé kontrole. Vyhledávání v tomto nastavení je omezeno na videa ve službě YouTube Kids zahrnutá do nastavení obsahu Předškolák.

Nastavení obsahu pro mladší

Obsah pro mladší byl navržen pro děti ve věku 5–7 let a obsahuje písničky, pohádky, vyrábění a jiný obsah vhodný spíše pro děti předškolního a mladšího školního věku. Naše systémy se snaží vyloučit videa, která nejsou vhodná pro malé děti, nejsme ale schopni kontrolovat všechen obsah manuálně a žádný automatický systém není dokonalý, takže nám mohou některá videa uniknout. Když objevíte video, které není vhodné pro děti, nahlaste ho k rychlé kontrole. Vyhledávání v tomto nastavení je omezeno na videa ve službě YouTube Kids zahrnutá do nastavení pro předškolní a mladší děti.

Nastavení obsahu pro starší

Obsah pro starší byl navržen pro děti od 8 do 12 let a obsahuje další hudební videa, herní obsah, vědecká a jiná videa.Toto nastavení je určeno starším dětem, které mohou být připraveny na dospělejší obsah vybraný z širšího světa videí na YouTube. Aplikace bude například nabízet hudební nebo herní videa a vlogy, které se nezobrazí ve verzi určené mladším dětem. Tato videa mohou obsahovat méně slušné výrazy nebo záběry, zobrazení násilí nebo obsah se sexuálním podtextem. V tomto nastavení se snažíme vyloučit obsah pro dospělé, nejsme ale schopni kontrolovat všechen obsah manuálně a žádný automaticky systém není dokonalý, takže nám mohou některá videa uniknout. To znamená, že v tomto nastavení existuje šance, že vaše dítě narazí na dospělejší videa, která mohou zahrnovat nahotu, nevhodné výrazy či násilí. Když objevíte video, které není vhodné pro děti používající nastavení pro starší, nahlaste ho k rychlé kontrole. Vyhledávání v tomto nastavení umožňuje vašemu dítěti prozkoumat všechna videa YouTube Kids, včetně obsahu pro předškolní, mladší a starší děti.

logo-app YouTube Kids New IT Solutions Zdarma ANDROID logo-app YouTube Kids Zdarma iOS

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat