Photoshop CC pro iPad v beta testování, blíží se vydání

Photoshop CC pro iPad v beta testování, blíží se vydání
2019-08-22T10:00:24+02:00
• 22. 8. 2019

Společnost Adobe se rozhodla v průběhu tohoto týdne spustit soukromé beta testování aplikace Photoshop CC pro iPad. Když byla aplikace v říjnu 2018 představena, Adobe se zavázalo, že dostupná pro iPad bude v letošním roce. 

Právě proto se nyní společnost rozhodla rozeslat pozvánky do TestFlight, což naznačuje, že se chystá na uedení plné verze. Podle nejnovějších informací se ale zdá, že beta verze aplikace byla k dispozici i před několika měsíci. OVšem až nyní se rozšířuje na větší počet testovacích skupin. 

Přestože Adobe neřeklo, kdy přesně bude aplikace v letošním roce dostupná, většina uživatelů předpokládá, že by se tak mělo stát na konferenci Adobe MAX, která se bude konat začátkem listopadu. 

Adobe Photoshop CC ze začátku nabídne základní funkce

Již delší dobu majitelé iOS zařízení, respektive iPadu, volají po plnohodnotné službě Adobe Photoshop. Aplikace Adobe byla své doby (a stále je) nejžhavější kreativní aplikací, kterou si uživatelé mohli z App Storu stáhnout. Vůbec poprvé se Adobe Phostoshop do App Storu dostalo před devíti lety, tedy v roce 2010. Za tu dobu se samozřejmě na trhu objevilo nespočet alternativ, které byly v některých ohledech mnohem propracovanější. 

Společnost Adobe se tak v roce 2018 na své konferenci Adobe MAX v Los Angeles rozhodla zareagovat na ohlasy svých uživatelů a představila skutečně plnohodnotnou aplikaci Photoshop CC pro iPady. Uživatelé se tak dočkají veškerých funkcí, které se nachází v desktopové aplikaci pro Windows či macOS.

Úpravy provedené v souborech PSD se budou samozřejmě bez problémů synchronizovat pomocí služby Creative Cloud. Ve své podstatě to znamená, že rozpracovaný soubor na iPadu budete moci dodělat například na Macu. Ze začátku však bude Adobe Photoshop CC pro iPad disponovat základnímu funkcemi, pokročilé nástroje pak přibudou v nadcházejících týdnech. 

Adobe samozřejmě již několik takových doprovodných aplikací pro iPhone a iPad nabízí, jedná se například o Photoshop Fix pro základní retuše. Dále například Photoshop Express pro základní úpravu fotografií a vytváření koláží. Mezi poslední dvě doprovodné aplikace patří Photoshop Sketch a Photoshop Mix.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat