reklama

IDC očekává velký zájem o hodinky a sluchátka

IDC očekává velký zájem o hodinky a sluchátka
2019-07-03T13:30:27+01:00
• 3. 7. 2019

Zdroj: Wem.io

Nejnovější analýza trhu od společnosti International Data Corporation (IDC) se zaměřuje na celosvětové dodávky nositelných zařízení v následujících 4 letech. Konkrétně jde o chytré hodinky, špuntová sluchátka, chytré náramky a ostatní blíže nespecifikované doplňky. Zda se, že čím dál více stagnující trh s chytrými telefony obrací ve svůj prospěch výrobci tzv. wearable, kterým je předpovídána slibná budoucnost.

Trh táhnou hodinky

Chytré hodinky můžeme zařadit mezi nejrozšířenější doplněk k chytrému telefonu a nic se na tom zřejmě nezmění ani v nejbližších letech. Do roku 2023 bude dodáno 131,6 milionů zařízení, z čehož jedna čtvrtina připadne kalifornskému Applu. I přesto u něj jde o pokles, protože poslední statistika jim připisovala tržní podíl 35,6 % a nyní jen 25,6 %. Do mírně rychlejšího tempa se dostanou špuntová sluchátka.

V tomto segmentu do 4 let má dojít přesně k 10% nárůstu, přičemž propad mezi chytrými hodinkami a sluchátky se stáhne o pouhých 0,2 %. Výrazné zpomalení se očekává u chytrých náramků, protože uživatelé budou ve velkém postupně přecházet k chytrým hodinkám. Firma IDC do roku 2023 počítá s tím, že více než polovina výrobců zcela osamostatní hodinky od telefonů, zapracují na zdravotních funkcích a zlepší interakci hlasového asistenta.

Zdroje: idc.com, phonearena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim