Do Google Pay lze vložit palubní lístky už od 6 leteckých společností aktualizováno

Do Google Pay lze vložit palubní lístky už od 6 leteckých společností [aktualizováno]
2019-07-25T12:15:45+02:00
• 25. 7. 2019

Aktualizováno 25. 7.

Po čtyřech měsících zde máme další rozšíření Google Pay a možnosti vložení palubního lístku přímo do aplikace. Bohužel se jedná jen o jednu leteckou společnost navíc – Alaska Airlines. Aplikace pro Android obdržela aktualizaci s podporou této funkce. Zeptali jsme se opět ČSA a SmartWings, ale zatím se nic takového nechystá. Minimálně ještě nemají informace pro veřejnost.

Aktualizováno 20. 3.

Před pár dny jsme vás informovali, že lze vložit palubní lístky od společnosti Ryanair. Jak se ukazuje, jednalo se o plánovanější akci, jelikož se přidávají další společnosti jako Lufthansa, Air France, EasyJet a KLM. I zde platí, že musíte mít jejich aplikace, přes které lze přidat palubní lístek na konkrétní let přímo do aplikace Google Pay.

Taktéž jsme se zeptali ČSA (České aerolinie), ale v tuto chvíli nemohou potvrdit či vyvrátit podporu této funkce. Jakmile se cokoliv dozvíme, budeme vás informovat.

logo-app Lufthansa Deutsche Lufthansa AG Zdarma ANDROID logo-app Air France - Airline tickets AIRFRANCE S.A. Zdarma ANDROID logo-app KLM - Royal Dutch Airlines KLM Koninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V. Zdarma ANDROID logo-app easyJet: Travel App easyJet Airline Company Limited Zdarma ANDROID

Původní článek 18. 3.

Majitelé iOS zařízení si mohou užívat rozšířených možností aplikace Apple Wallet již delší dobu, zejména možnost ukládat si letenky a jiné podobné cestovní dokumenty. Nyní jsme se podobné novinky dočkali i u Google Pay, tedy spíše rozšíření o leteckou společnost, která je v našich končinách známější.

Ryanair a Google Pay

Letecká společnost Ryanair vydala aktualizaci své aplikace pro Android a právě hlavní novinkou je podpora Google Pay. V podstatě to znamená, že nemusíte nutně spouštět aplikaci Ryanair. Jednoduše si můžete palubní lístek (onboard pass) vložit přímo do aplikace Google Pay. V rámci Ryanair aplikace se nachází u palubního lístku (onboard pass) tlačítko pro uložení do Google Pay.

Vzhledem k tomu, že aktualizace aplikace Ryanair je dostupná i pro uživatele v České republice, můžeme jen odhadovat, že lze rozšíření používat i v naší krajině. Zatím jsme neměli příležitost otestovat toto rozšíření a budeme muset počkat na oficiální zprávu, případně na test nějakého občana České republiky.

logo-app Ryanair - Cheapest Fares Ryanair Zdarma ANDROID

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com, androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat