reklama

Google Fotky získávají náhledy videí

Google Fotky získávají náhledy videí
2019-07-23T14:00:16+01:00
• 23. 7. 2019

Grafika: Google.com

Google ne vždy ohlásí novinky ve svých službách a aplikacích, mnohdy je musíme objevit sami. Nyní jsme se dočkali jedné drobné novinky v rámci aplikace Google Fotky pro Android. Skoro si jí ani nevšimnete, ale používání aplikace může být nyní náročnější.

Google Fotky a videa

Aplikace Google Fotky pro Android nedávno obdržela aktualizaci na verzi 4.20, která na první pohled nepřinesla jakékoliv novinky, ale jedna se nakonec objevila. V rámci prohlížení obsahu na záložce Fotky si nyní můžete všimnout, že u videí je nyní k dispozici náhled.

Videa se automaticky začnou přehrávat bez zvuku, přičemž se vždy spustí jen 3 až 4 sekundy záznamu. Videa se přehrávají postupně od nejnovějšího po nejstarší na daném zobrazení. Následně dojde k opakování. Bohužel aplikace neobsahuje jakékoliv nastavení, takže funkce nejde vypnout.

Pokud jste připojeni na Wi-Fi, tak se budou jednoduše přehrávat neustále. Pokud dané video je zálohované na serverech, dojde ke stažení části videa. Má to tak dopad na spotřebu energie. V případě mobilního připojení naštěstí nedochází k automatickému přehrávání, ale pokud je videa v mezipaměti nebo na daném zařízení přímo, bude se přehrávat.

Tato novinka je v tuto chvíli k dispozici jen v aplikaci pro Android. Na iOS se zatím neobjevila, ani na webu není dostupná.

logo-app Fotky Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Google Photos Developer Zdarma iOS

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim