reklama

Co je nového v rámci iOS 13 beta 3 a iPadOS beta 3

Co je nového v rámci iOS 13 beta 3 a iPadOS beta 3
2019-07-02T21:09:54+01:00
• 2. 7. 2019
1

Společnost Apple dnes zveřejnila v pořadí již třetí beta verzi svého nového operačních systémů iOS 13 a iPadOS. Aktualizace jsou v současné chvíli dostupné pouze registrovaným vývojářům, a to za účelem důkladného testování. Následně by instalační balíčky měly být zveřejněny i pro beta testery. 

Nutno podotknout, že Apple skutečně začíná šlapat na pedál. Jsou tomu totiž jen necelé dva týdny od vydání druhých beta verzí a měsíc po představení operačních systémů na WWDC 2019. Registrovaní vývojáři si mohou nové aktualizace stáhnout přímo z internetových stránek určených pro vývojáře. Případně lze instalační balíčky stáhnout jako OTA (over-the-air aktualizace). 

Apple rozdělil iOS na dva samostatné systémy – iOS 13 a iPadOS. Jeden je určený pro iPhone a iPod, druhý pouze pro iPad. iPadOS je v základu prakticky identický s iOS 13, ovšem je zde celá řada odlišností, například nové funkce v rámci multitaskingu. Proto se Apple rozhodl systém rozdělit na dva odlišné světy, což ve finále dává smysl. 

iOS 13 beta 3 a iPadOS beta 3 přináší drobnější změny

Co se týká těchto nových beta verzích, tak ty přichází s jediným posláním – opravit chyby, které byly nalezeny v předchozím vydání, tj. druhé beta verzi. V současné chvíli nemáme informace o tom, že by Apple do instalačních balíčků implementoval nějaké výrazné změny. 

Jednou ze změn v rámci iOS 13 beta 3 je nová vyskakovací obrazovka Secure Recordings v aplikaci Home. Stejnojmenná aplikace nyní disponuje i odlišným přechodem. Další novou funkcí je FaceTime Attention Correction, která by měla být k dispozici pouze pro iPhone XS a XS Max. A poslední novinkou pak je aktualizovaný obrázek pro Apple Arcade. 

iPadOS už je o poznání zajímavější. K dispozici je nová animace pro funkci Split View (rozdělení obrazovky, tj. dvě spuštěné aplikace najednou). Další novinka se pak nachází v kartě Arkády v App Storu, která nyní zobrazuje více informací.

Zdroje: 9to5mac.com, macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

JiriJandl

2. 7. 2019, 22:52

Nerad bych se dotknul autora článku!!!

Rád bych pogratuloval ‚jablíčkům‘, k objevu, že pochopili, uzavřený systém nemůže ekonomicky fungovat.

Jen nevím, jestli dělit OS na několik je dobře!

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat