reklama

Bluetooth v produktech Applu a Microsoftu obsahuje bezpečnostní „dírou“

Bluetooth v produktech Applu a Microsoftu obsahuje bezpečnostní „dírou“
2019-07-24T19:40:01+01:00
• 24. 7. 2019

Chyba zabezpečení v komunikačním protokolu Bluetooth umožňuje útočníkům sledovat a identifikovat zařízení s logem nakousnutého jablka. To ale není vše. Údajně je totiž možné stejným způsobem sledovat zařízení od Microsoftu. 

Bluetooth disponuje velkou hrozbou

Ovlivněna je hned celá řada zařízení s logem nakousnutého jablka, včetně Mac počítačů, iPhonů, iPadů a Apple Watch. Na druhém břehu, tedy u Microsoftu, je pak možné sledovat tablety a notebooky. Zajímavé je, že produkty s operačním systémem Android nejsou nijak ovlivněna. 

Nutno podotknout, že zařízení Bluetooth využívají veřejné kanály k oznamování své přítomnosti jiným zařízením. Aby se tedy zabránilo možnému sledování, většina zařízení vysílá náhodou adresu, která se mění pravidelněji než Media Access Control (MAC). Nyní ale bylo zjištěno, že je možné extrahovat identifikační tokeny, které umožňují sledovat zařízení, a to i přesto, že je adresa takto náhodně měněna. 

Největším problémem je, že tato bezpečnostní „díra“ je k dispozici na všech zařízeních s operačním systémem Windows 10, iOS a macOS. Díky této chybě mohou útočníci získat plnou identitu zařízení, přičemž mají možnost náhlédnout do činností uživatele. Apple by měl tento problém velmi rychle opravit. To samé platí i pro Microsoft.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim