reklama

Bluetooth v produktech Applu a Microsoftu obsahuje bezpečnostní „dírou“

Bluetooth v produktech Applu a Microsoftu obsahuje bezpečnostní „dírou“
2019-07-24T19:40:01+01:00
• 24. 7. 2019

Chyba zabezpečení v komunikačním protokolu Bluetooth umožňuje útočníkům sledovat a identifikovat zařízení s logem nakousnutého jablka. To ale není vše. Údajně je totiž možné stejným způsobem sledovat zařízení od Microsoftu. 

Bluetooth disponuje velkou hrozbou

Ovlivněna je hned celá řada zařízení s logem nakousnutého jablka, včetně Mac počítačů, iPhonů, iPadů a Apple Watch. Na druhém břehu, tedy u Microsoftu, je pak možné sledovat tablety a notebooky. Zajímavé je, že produkty s operačním systémem Android nejsou nijak ovlivněna. 

Nutno podotknout, že zařízení Bluetooth využívají veřejné kanály k oznamování své přítomnosti jiným zařízením. Aby se tedy zabránilo možnému sledování, většina zařízení vysílá náhodou adresu, která se mění pravidelněji než Media Access Control (MAC). Nyní ale bylo zjištěno, že je možné extrahovat identifikační tokeny, které umožňují sledovat zařízení, a to i přesto, že je adresa takto náhodně měněna. 

Největším problémem je, že tato bezpečnostní „díra“ je k dispozici na všech zařízeních s operačním systémem Windows 10, iOS a macOS. Díky této chybě mohou útočníci získat plnou identitu zařízení, přičemž mají možnost náhlédnout do činností uživatele. Apple by měl tento problém velmi rychle opravit. To samé platí i pro Microsoft.

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat