reklama

Huawei EMUI 10 založené na Androidu Q se ukazuje

Huawei EMUI 10 založené na Androidu Q se ukazuje
2019-06-14T17:48:28+02:00
• 14. 6. 2019
1

Kolem společnosti Huawei se v poslední době mluví hodně ve spojení s budoucností ve využívání systému Android. Nejde zde ale jen o systém, ve hře jsou spolupráce s americkými společnostmi. V současné době má Huawei dočasnou licenci a může pokračovat ve spolupráci do 16. srpna. Firma chystá záložní plány, pokud nezíská novou licenci nebo pokud nebude zrušen zákaz. Hodně se mluví o nahrazení operačního systému pro smartphony, ale to ještě neznamená, že by Huawei nepokračovalo ve vývoji vlastní nadstavby.

Huawei možná použije Aurora OS pro ruský trh

EMUI 10 a Android Q

Díky funkyhuawei.club se nám naskýtá první pohled na chystanou nadstavbu EMUI 10, která je založena na Androidu Q. Vzhledem k tomu, že stabilní verze systému bude vydána až na podzim tohoto roku, tak je jasné, že se jedná o beta/alfa verzi EMUI 10. Navíc aktuální testovací verze ještě neprošla certifikací Compatibility Test Suite od Googlu.

Ve své podstatě samotné snímky z připravované verze pro Huawei smartphony se moc nedozvídáme. Spíše je vizuálních změn poměrně malé množství. Za povšimnutí stojí například design aplikace pro focení. Samotné snímky pochází ze zařízení Huawei P30 Pro (recenze) a většina systému funguje zcela normálně, aspoň podle informací od testerů.

Možná jste si všimli, že na jedné obrazovce je zmíněna verze EMUI. Uvádí se 9.1.1, ale dle XDA Developers se ve výsledku bude jednat o verzi EMUI 10, pokud se tedy někdy dočkáme této aktualizace. Budeme si muset počkat, jak se vše vyvine, ale aspoň víme, že Huawei stále počítá s Androidem a nepřestává s vývojem.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

slawa zadnicky

15. 6. 2019, 13:14

Vývojáři Emui by se měli inspirovat u oneUI nebo Miui a vrátit se k rýsovacímu prknu, zatím se to prostředí moc nevyvíjí, ale má na to
🤔

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim