reklama

O2 Security je nová bezpečnostní služba nejen pro mobily

O2 Security je nová bezpečnostní služba nejen pro mobily
2019-05-02T17:59:25+02:00
• 2. 5. 2019
3

Operátor O2 dnes představil novou službu O2 Security, která si klade za cíl ochránit zákazníky. Konkrétně se zaměřuje na identifikování malwaru a phishingu, ale také by měla zvládat zamezení účasti na botnet útocích. Jak asi tušíte, novinka nebude zdarma, byť první měsíc je, aby si službu mohli zákazníci vyzkoušet.

O2 Security

Pokud chcete chránit i své zařízení před hrozbami z internetu, rozhodně byste se měli zajímat o to, co instalujete na zařízení a na jakou stránku přistupujete. Například platí pravidlo, že byste neměli jen tak klikat na odkaz v e-mailu lákající na přihlášení třeba do internetového bankovnictví. V takových případech spíše otevřete přímo stránku dané banky a tam se přihlaste. Bohužel ne všichni jsou obezřetní a právě zde by měla služba O2 Security napomoci.

„O2 Security chrání veškerý datový provoz na zařízení zákazníka včetně přenosů na pozadí. V případě hrozby – třeba před vstupem na podvodnou stránku – služba zákazníka upozorní na riziko a vstup na nebezpečné stránky rovnou zablokuje,“ popisuje Peter Novák, marketingový manažer fixních produktů v O2, a dodává: „Služba běží na síti O2, takže nezatěžuje koncové zařízení zákazníka.“

Hlavní výhodou služby O2 Security je absence nutnosti instalovat jakoukoliv aplikaci nebo nějak upravovat nastavení internetu. Služba jako taková běží na straně operátora. Nejenže je dostupná pro mobilní telefony, ale je také dostupná pro domácí připojení. Mezi hlavní funkce patří:

  • Identifikace a blokování škodlivého obsahu
  • Identifikace a blokování škodlivého software
  • Identifikace a blokování phishingových stránek
  • Detekce a blokování účasti na botnet útocích
  • Možnost blacklistingu URL adres
  • Obslužný portál s přehledem o zablokovaných stránkách
  • Možnost zasílání SMS nebo email upozornění při rizikové operaci
  • Možnost zasílání pravidelných týdenních/měsíčních reportů

Mobilní verze stojí 29 Kč měsíčně, domácí pak 49 Kč měsíčně. Ačkoliv se jedná o zajímavou možnost, tak se najdou stinné stránky. Pokud si objednáte jen mobilní verzi, budete chráněni jen v případě, že budete připojení přes mobilní data. Jakmile se připojíte na jakékoliv WiFi síti, třeba i nechráněné, vystavujete se hrozbě útoku nebo zneužití, jelikož služba neběží na konkrétním zařízení, lokálně.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Zdenda Ivan

2. 5. 2019, 23:08

Jo jo přesně tak, další výdaje….

Vis Maior

2. 5. 2019, 18:31

O2 je hodné, že chrání naše bezpečí. A až začne také chránit naše peněženky…….

Přemysl Vaculík

VIP 2. 5. 2019, 18:49

Dejte pak vědět… :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim