reklama

Google Keep dostává tmavý režim aktualizováno

Google Keep dostává tmavý režim [aktualizováno]
2019-05-17T11:10:04+02:00
• 17. 5. 2019
1

Aktualizováno 17. 5.

Před dvěma měsíci jsme zaznamenali první náznaky, že aplikace Google Keep nabídne tmavý režim. Bohužel změna byla teprve na začátku a netušili jsme, kdy bude k dispozici kompletní tmavý režim. Nyní to vypadá, že Google testuje změnu designu, ale novou podobu nelze vynutit, je totiž řízena přes servery Googlu. Pokud máte štěstí a najdete v nastavení aplikace přepínač, jste zapojení do testu. Pravděpodobně budete potřebovat Google Keep ve verzi 5.19.191.07 (APK ke stažení).

logo-app Google Keep Google Inc. Zdarma ANDROID

Původní článek 22. 3.

Google v minulém roce změnil design aplikace Google Keep, což se nakonec dotklo i webového rozhraní. Tehdy jsme se dočkali změny do bílé barvy, což se některým uživatelům nelíbilo a rovnou začali volat po tmavém vzhledu. Nyní je již více než jasné, že Google konkrétní aplikaci změní do bílého vzhledu a následně se po nějakém čase dočkáme tmavého vzhledu. Nyní se konečně můžeme těšit i u aplikace Google Keep.

Google Keep se přejmenovává na Keep Notes

Google Keep a dark mode

V tuto chvíli se aplikace teprve připravuje na další změnu designu a ještě neobsahuje možnost manuálního přepnutí. Naštěstí díky redaktorům webu 9to5google se podařilo objevit část kódu, která značí příchod změny. Konkrétně se v kódu nachází řetězec:

<string name=”settings_enable_dark_mode”>Enable Dark Mode</string>

Kromě toho se jim podařilo tuto část kódu aktivovat, což se projevilo na zobrazení přepínače. Po aktivování tmavého režimu se jen malá část aplikace přebarvila. V podstatě máme k dispozici jen střípky a je jasné, že vývojáři budou muset zapracovat na změně barev. Ukázku můžete vidět níže.

S největší pravděpodobností se dočkáme takové změny i u webové verze. Jak je vidět, Google se velmi snaží, aby stihl u všech svých aplikací připravit tmavý režim. Právě představení Androidu Q má být doprovázeno oznámením tmavého režimu napříč celým systémem.

Zdroje: 9to5google.com, androidauthority.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Erik Bezeréti

23. 5. 2019, 10:15

Tak dneska mi vyskočilo v Keepu okno představující tmavý režim a v menu přibyla možnost na jeho aktivování. V černé vypadá mnohem líp :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit