reklama

Celosvětové prodeje telefonů opět poklesly, již pošesté v řadě

Celosvětové prodeje telefonů opět poklesly, již pošesté v řadě
2019-05-03T13:29:18+02:00
• 3. 5. 2019

Vzhledem k tomu, že společnosti již zveřejnily své zisky za uplynulé čtvrtletí letošního roku, rozhodla se analytická firma International Data Corporation (IDC) zpracovat rozsáhlou zprávu, ve které uvádí, jak se daným prodejcům dařilo. 

Prodeje opět neoslnily a nepřekvapily

IDC odhalilo, že všichni výrobci mobilních telefonů dokázali během prvního čtvrtletí letošního roku prodat více než 310,8 mil. kusů telefonů, což je o 6,6 % méně než ve stejném období loňského roku. Jedná se také o již šestý pokles v řadě. Jihokorejská společnost, samozřejmě Samsung, si stále drží přední příčku, přičemž po celém světě dodala více než 71,9 mil. telefonů. Ovšem i Samsung zažil další pokles, neboť ve stejném období loňského roku prodal o 8,1 % více, tedy 78,2 mil. kusů. 

Velmi dobře se dařilo společnosti Huawei. Nikoho nepřekvapí, že právě tato společnost předběhla Apple a nyní šlape na paty Samsungu. Huawei se v celosvětových dodávkách umístilo na druhém místě, přičemž zaznamenalo 50,3% nárůst a prodalo přes 59,1 mil. kusů telefonů. Na třetím místě se pak nachází Apple, neboť prodal „pouze“ 36,4 mil. kusů telefonů – tj. o 30,2 % méně než ve stejném období loňského roku. 

Poklesu se ale dočkalo například i Xiaomi, které dodalo 25 mil. jednotek, což je o 10,2 % méně. Vivo a OPPO pak společně zaujaly páté místo, první jmenovaný dodal 23,2 mil. a druhý 23,1 mil. telefonů. 

Zdroj: fonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim