reklama

Aplikace Fotoaparát Google s Photobooth ke stažení aktualizováno

Aplikace Fotoaparát Google s Photobooth ke stažení [aktualizováno]
2019-04-17T15:05:35+01:00
• 17. 4. 2019
1

Aktualizováno 17. 4.

Včera jsme se dočkali oznámení nové funkce Photobooth v rámci aplikace Fotoaparát Google a již dnes je dostupná aktualizace skrze Obchod Play. Funkce jako taková se jmenuje v češtině Fotobudka a v podstatě se jedná o dost automatizovanou novinku. Po aktivování stačí kliknout na hvězdu a následně pokročilé algoritmy založené strojovém učení a umělé inteligenci rozpoznají, kdy se má pořídit snímek. Po aktivování se tedy stačí usmát nebo někomu dát pusu, funguje i na tzv. „duck face“.

V tuto chvíli je sice nová funkce exkluzivně pro smartphony Pixel 3 (APK balíček). Dle AndroidPolice je Fotobudka dostupná i v portované verzi GCam (APK balíček) pro ostatní smartphony.

Původní článek 16. 4.

Focení mobilním telefonem již není jen o lepších senzorech, optice a stabilizaci. Čím dál více se prosazují pokročilé algoritmy a jiná softwarová vylepšení, aby samotný výsledek byl co nejlepší. Zvýraznit určité detaily, rozšířit dynamický rozsah nebo zachytit správný moment je poměrně běžné. Google se ale zaměřil na další stupeň, a to je napomoci k vyfocení nejlepší skupinové fotce. Kvůli tomuto představuje funkci Photobooth.

Photobooth

Google si již nějakou dobu pohrával s umělou inteligencí, která dokáže po pořízení mnoha záběrů vybrat ty nejlepší momenty. Nyní přichází s funkci Photobooth, která se snaží v podstatě o to samé ale v reálném čase. Tato funkce staví na základu Image Content Model (ICM), který se používá právě u Google Clips pro nalezení nejlepších záběrů.

Photobooth

Po stisknutí spouště foťáku začne celý mechanismus hledat a analyzovat ty nejlepší momenty, přičemž se snaží vyvarovat rozmazání, zavřeným očím, mluvení a podobně. V levé části aplikace se proto ukazuje indikátor, který uvádí, o jak moc dobrý záběr se jedná. Funkce jako taková není určena jen pro pořízení nejlepší skupinové fotografie, ale hodí se i pro jednoduchou selfie fotku.

Nová funkce bude dostupná v rámci aplikace Fotoaparát Google ve verzi 6.2, ale jen pro aktuální top modely Pixel 3 a Pixel 3 XL (recenze). Dá se předpokládat, že se novinka následně dostane mezi více zařízení, která jsou podporována aplikací Fotoaparát Google. Případně se objeví nejrůznější portace nebo APK balíčky.

logo-app Fotoaparát Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroje: 9to5google.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Roman Minárik

17. 4. 2019, 17:17

Žiaľ na Huawei P30 (Android 9) nefunguje.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim