Telegram přichází s novinkami kolem soukromí

Telegram přichází s novinkami kolem soukromí
2019-03-26T07:59:30+02:00
• 26. 3. 2019
1

V oblasti komunikačních nástrojů panuje celkem zajímavá konkurenční válka. Jedna služba se snaží nalákat na kdejaké zajímavé funkce, jiné se zaměřují na bezpečnost a šifrování. Vzhledem k tomu, že v poslední době je populární se starat o soukromí uživatelů, tak se objevují funkce jako smazání zpráv na obou stranách a podobně. Nyní své novinky představil Telegram.

Telegram a soukromí

V roce 2017 Telegram představil funkci, která dovolovala uživateli zrušit odeslanou zprávu do 48 hodin, přičemž tak mohl uživatel učinit jen u zpráv, které byly jím odeslané. Nyní dochází k pořádné změně, veškeré limity jsou zrušeny. Nově tak můžete jakoukoliv zprávu smazat, a to dokonce i přijatou. Aby toho nebylo málo, služba nyní nabízí smazání kompletní historie konverzace na obou stranách.

V rámci komunikační služeb je možné sdílet zprávy mezi uživateli. Telegram není výjimkou, ale nyní můžete zakázat možnost zobrazování informací, takže uživatel, který obdrží přeposlanou zprávu, jejímž autorem jste vy, neuvidí konkrétní kontakt na vás. Ve zprávě se v podstatě zobrazí jen jméno autora, ale nebude zobrazovat jakékoliv další informace, ani nepůjde napsat zpráva.

Poslední významná novinka se týká možnosti vyhledávání v nastavení aplikace. Nebudete tak muset složitě dohledávat jednotlivé prvky a možnosti. Jednoduše zadáte výraz a aplikace zobrazí výsledky. V podstatě se jedná o podobnou funkci, jakou najdete v nastavení jakéhokoliv modernějšího Androidu.

Taktéž došlo na přidání podpory některých prvků v rámci přístupnosti. Mezi další drobná vylepšení například patří rozšíření emoji, zejména možnost jejich hledání. To se týká i animovaných obrázků.

logo-app Telegram Telegram Messenger LLP Zdarma ANDROID logo-app Telegram Messenger Developer Zdarma iOS

Zdroj: fonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Richard Fabián

26. 3. 2019, 13:15

Signal jse stejně lepší

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat