reklama

Google přidává alternativní vyhledávání do Chromu

Google přidává alternativní vyhledávání do Chromu
2019-03-15T16:00:36+02:00
• 15. 3. 2019

Zdroj: Google

1

Google neustále čelí kritice kvůli dominantnímu postavení na nejrůznějších trzích. EU už udělila za podobné důvody několik pokut, ale tento vyhledávací gigant má problémy tohoto rázu na několika trzích. I z tohoto důvodu došlo k úpravě nabízených služeb pro vyhledávání na webu v rámci prohlížeče Chrome. Nyní například přidává DuckDuckGo.

Nejen DuckDuckGo v Chromu

Webový prohlížeč Chrome má v základu nastavené vyhledávání přes Google, ale jsou k dispozici i alternativní řešení. Zde ale nepanuje nějaký jednotný seznam vyhledávačů napříč zeměmi. Každá krajina má na výběr z různých alternativ. V Česku si můžeme vybrat celkem z mimo jiné také z Yahoo!, Bing a Seznam.cz.

Nově přidává vyhledávání DuckDuckGo, které se pyšní anonymitou. Bohužel tento vyhledávač nebude dostupný v České republice, ale dočkají se ho sousedé na Slovensku. Konkrétně se dostane do těchto krajin:

Argentina, Rakousko, Austrálie, Belgie, Brunej, Bolívie, Brazílie, Belize, Kanada, Chile, Kolumbie, Kostarika, Chorvatsko, Německo, Dánsko, Dominikánská republika, Ekvádor, Faerské ostrovy, Finsko, Řecko, Guatemala, Honduras, Maďarsko, Indonésie Irsko, Indie, Island, Itálie, Jamajka, Kuvajt, Libanon, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Monako, Moldavsko, Makedonie, Mexiko, Nikaragua, Nizozemsko, Norsko, Nový Zéland, Panama, Peru, Filipíny, Polsko, Portoriko, Portugalsko, Paraguay , Rumunsko, Srbsko, Švédsko, Slovinsko, Slovensko, El Salvador, Trinidad a Tobago, Jižní Afrika, Švýcarsko, Spojené království, Uruguay, USA a Venezuela.

Ve Francii se například dočkali vyhledávače Qwant a taktéž došlo na rozšíření ruské alternativy Yandex do několika krajin. Nové seznamy vyhledávačů jsou dostupné v Chromu 73. Zřejmě se později dočkáme další obměny, jelikož Google jednou za čas vyhodnotí statistiky a podle nich přidává nebo ubírá vyhledávače.

Jaká alternativa vám chybí v Chromu?

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

JiriJandl

15. 3. 2019, 23:45

Nejvíc mi chybí „křováci“!
ס×∆@ (xi-xao). ;)

Jsem šťastnej, opravdu! že můžu křovákovi napsat „čus, jak se mají zebry“.

Google má svoje mouchy, ale EU je komedie!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat