reklama

Údajně je v přípravě model Lenovo Phab 3, který nabídne 7,8palcový displej

Údajně je v přípravě model Lenovo Phab 3, který nabídne 7,8palcový displej
2019-02-08T06:44:19+01:00
• 8. 2. 2019

Pamatujete si ještě na časy, kdy byly mobilní telefony s velkým displejem a vysokým rozlišením označovány jako phablety? V té době se jednalo o zařízení, které bylo považováno buď za malý tablet, anebo za velký mobilní telefon. 

Takový phablet představila i společnost Lenovo, a to již v roce 2015. V té době se jednalo o model Lenovo Phab nabízející obří 7palcový displej s rozlišením HD. O rok později byl pak na trh uveden jeho nástupce Phab 2 Pro s 6,4palcovým panelem. 

Phab 2 Pro byl navíc prvním mobilním telefonem, který nabízel funkce Google Tango AR. Přestože se společnost Google rozhodla projekt Tango ukončit už v roce 2017, zdá se, že výrobce pracoval na dalším modelu z řady Phab. 

Lenovo Phab 3 údajně v přípravách

Zahraniční server Nashville Chatter údajně zjistil, že zařízení pod názvem Lenovo Tab V7 získalo od amerického úřadu potřebnou certifikaci od FCC. Modelové označení tohoto zařízení zní PB-6505M a PB-6505MC. Dle spekulací by se mělo jednat o třetí generaci řady Phab. 

Kolegové ze zahraničí přišli také na konstrukční rozměry zařízení, které činí 178 x 86 x 198 mm. Na základě této informace pak bylo prohlášeno, že nové zařízení od společnosti Lenovo nabídne 7,8palcovou úhlopříčku displeje. 

Podle dokumentace od FCC nabídne tento stroj baterii s kapacitou 5180 mAh. Kromě toho bude vybaven dvoupásmovým Wi-Fi modulem. Telefon pak na zadní straně nabídne jediný fotoaparát s přisvětlovací LED diodou a čtečkou otisků prstů. 

O dočasně spuštěné aplikace a dokumenty by se měla postarat operační paměť s kapacitou 3 GB. Samotný displej údajně nabídne Full HD rozlišení, tedy 1080 x 2160 pixelů. Srdcem celého telefonu by se měl stát procesor Snapdragon 450. Operační systém Android 9 Pie je pak samozřejmostí. 

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat