reklama

Sony Xperia L3 bude nejlevnější letošní novinka od Sony

Sony Xperia L3 bude nejlevnější letošní novinka od Sony
2019-02-15T17:46:07+01:00
• 15. 2. 2019

Na letošním veletrhu MWC v Barceloně se dočkáme představení několika mobilních telefonů od společnosti Sony. V první řadě bychom měli spatřit top model v podobě Sony Xperia XZ4. Zástupce střední třídy budou představovat mobily Sony Xperia XA3 a XA3 Plus. U nich se mimo jiné spekuluje o změně názvu na Xperi 10. Nabídnou například velmi protáhlé displeje. Nyní se dozvídáme informace o dalším modelu, který zamíří do nejnižší třídy. Novinka se bude jmenovat Sony Xperia L3.

Sony Xperia L3

Nebude se jednat o nějak malý mobilní telefon. Nabídne 5,7palcový displej s HD+ rozlišením, přičemž zobrazovací panel bude mít poměr stran 18:9. Dle uniklých renderů nemusíme očekávat absolutní minimalizaci rámečků, minimálně nad i pod displejem bude dostatek prostoru.

V tuto chvíli nevíme, která procesor bude použit, ale s velkou pravděpodobností jej dodá společnost Mediatek. Na přední straně se nachází 8MPx snímač pro selfie fotky a zadní strana je vybavena dvojicí foťáků s hodnotami 13 a 2 MPx. O dočasně spuštěné aplikace se postará operační paměť o velikosti 3 GB a pro data je určeno 32GB úložiště s možností rozšíření o microSD.

I tentokrát najdeme čtečku otisků prstů na boční straně, jak je tomu zvykem u Sony, ale tentokrát nebude disponovat jakoukoliv nadstandardní funkcí. Tedy nebude suplovat zapínací tlačítko, to je umístěno zvlášť na telefonu. Na horní straně bude konektor na sluchátka a spodní strana ponese hlasitý reproduktor a USB C. O energii se má postarat baterie o kapacitě 3300 mAh.

Dle dostupných informací bude v základu k dispozici Android 8.1, přičemž Android 9 dostane později. Na přesnější informace si budeme muset počkat, stejně jako na oficiální cenu. Zatím se spekuluje o částce 199 eur, tedy 5 100 Kč.

Zdroj: fonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat