reklama

Youtube získává nová gesta, první na iOS

Youtube získává nová gesta, první na iOS
2019-01-15T06:44:57+02:00
• 15. 1. 2019
1

Youtube tento týden aktualizuje aplikaci pro platformu iOS, díky čemuž uživatelé získají novinku, na kterou si budou muset majitelé Android zařízení počkat. Konkrétně budou k dispozici nová gesta, jež mají uživatelům přinést lepší způsob procházení obsahu.

Youtube gesta

Sama aplikace nemá mnoho gest, respektive se nabízí jen několik. Například můžete ve vertikálním zobrazení stáhnout video prstem, díky čemuž získáte miniaturní náhled v samotné aplikaci. Dále můžete ve vertikálním režimu přejet prstem ze spodní části obrazovky, díky čemuž získáte přístup k nabízeným videím.

Nyní se ale první dočkají majitelé iOS zařízení dvou nových gest. Obě jsou designována na procházení obsahu. Stačí přejet prstem doleva nebo doprava a dostane se na další nebo předcházející video.

Novinka funguje ve vertikálním i horizontálním režimu stejně. Pokud se nacházíte v seznamu videí, museli jste doposud kliknout na video pro zobrazení ovládacích prvků a pak kliknout na přeskočení videa. Nově stačí jen jedno gesto. U běžného sledování videa se vybere další doporučené, byť zde se očekává menší posun ve filtrování obsahu.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jakub Pustina

15. 1. 2019, 17:52

to gesto zespodu nahoru je super u YT, ale stejný používá Xiaomi a myslím že celý android 9 na přechod na úvodní obrazovku, takže se to bije

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim