reklama

Apple zažívá horší období, Tim Cook má ale i přesto sebevědomí na rozdávání

Apple zažívá horší období, Tim Cook má ale i přesto sebevědomí na rozdávání
2019-01-04T06:44:34+02:00
• 4. 1. 2019
2

Společnost Apple zažívá velmi špatné časy. Samotný Tim Cook přiznal, že očekává ztrátu příjmů ve výši 9 mld. amerických dolarů, a to kvůli opravdu slabému zájmu o aktuální modely – iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR. Americká společnost s logem nakousnutého jablka očekává letos tržby ve výši zhruba 84 mld. amerických dolarů, přičemž hrubá marže by měla činit 38 %. Za celé tržby ale může hned několik problémů.

Tak či onak, kdyby Apple opravdu naplnil tento předpoklad, znamenalo by to pro něj samozřejmě meziroční pokles – a to dost radikální. Tim Cook se ale k celé situaci vyjádřil poměrně zajímavými slovy. 

Tim Cook je i přes problémy optimistou

Dle něj za vše může velmi špatné načasování vydání nových produktů a síla amerického dolaru. Kromě toho také ve svém dopisu pro investory uvedl, že velký vliv na nízké tržby měl také program v podobě bezplatné výměny baterií. 

Spousta zákazníků navíc v rámci programu získala zcela nový iPhone (kus za kus), přičemž cena nejdražšího iPhonu přesahuje hranici 40 000 Kč. Majitelé starších jablečných telefonů mimo jiné využili možnosti výměny staré baterie za 29 amerických dolarů, tudíž neměli důvod přecházet na nové iPhony. 

Ale i přesto se najdou pozitivní zprávy. Apple se v průběhu posledního kvartálu roku dočkal poměrně velkého nárůstu počtu aktivních zařízení. Kromě toho také vyšších zisků ze služeb a příslušenství. Tim Cook ale i přes špatné výsledky má sebevědomí na rozdávání. V závěru svého dopisu totiž napsal „Apple je stále nejinovativnější společností na světě“. Uvidíme tedy, zda Apple dokáže celou situaci zlepšit. 

Zdroje: theverge.com, apple.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Mato Freedo

4. 1. 2019, 11:22

Z toho dopisu jinými slovy opravdu čtu, že místo, aby se o zákazníky starali a naslouchali jim, tak je minulý rok dostatečně neoholili za každou cenu. I kdybych na to peníze měl, neznamená to, že bych se měl nechat sedřìt. Argumenty o ceně můžou mít jakékoliv za vývoj, operační systém, atd, ale aby si u stejného modelu účtovali 3x víc za vyšší paměť ssd, než kolik reálně stojí, na to neexistuje argument, než že zákazníky okrádají s drzostí a arogancí

Apple chcel donekonecna parazitovat na druhych a zarabat. Heslo – nekonecne zisky – americky sen.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim