NO. 1 G12 – „chytré“ hodinky, které jsou akorát pěkné recenze

NO. 1 G12 – „chytré“ hodinky, které jsou akorát pěkné [recenze]
2018-12-12T12:00:18+02:00
• 12. 12. 2018
2

NO.1 G12 jsou novými hodinkami od čínského výrobce nositelného příslušenství a obrněných chytrých telefonů. Výrobce sám označuje hodinky za chytré, bohužel po vyzkoušení těchto hodinek mohu říci, že s jistotou nejsou chytré, například už jen proto, že nemají dotykový displej a celkově jde jen o designově zajímavé kovové hodinky s dobrým jasem. Vše ostatní je již smutným výčtem nedodělků a chyb.

Ne vše, co je označené jako smart, nakonec smart je

NO.1 G12 nejsou první hodinky, které jsme měl možnost od společnosti NO.1 vyzkoušet, bohužel i přes několikaleté upozorňování společnosti na nefunkčnost jejich produktů se toho moc k lepšímu nezměnilo. Hodinky jsou nyní sice pocitově kvalitněji provedené než předchozí modely, avšak nyní se výrobce rozhodl osekat vybavení hodinek na minimum, funkcionalitu též a aplikace je opět jedna veliká katastrofa. Hodinky připojíte k mobilními telefonu pomocí aplikace HPlus, kterou NO.1 používá již nějakou dobu, avšak v aplikace za několik měsíců nic nezlepšilo a neustále jde o nepoužitelnou aplikaci.

Aplikace na propojení s mobilním telefonem

To, jestli budou hodinky dobře fungovat (pokud nemají vlastní plnohodnotný operační systém), vždy záleží na tom, jak zvládnou komunikovat s telefonem. A kvalitní komunikaci s telefonem vždy určuje aplikace. Aplikace HPlus si s sebou nese neduhy, které vývojáři aplikace nevadí již nějakou dobu a pravděpodobně ani vadit nebudou. Aplikace není žádným způsobem schopna zaznamenat denní uživatelovu aktivitu do historie, takže se uživatel může podívat jen na to, kolik kroků udělal v daný den, kolik jich však udělal v den předešlý, se již ale nedozví. Stejně tak je to se spánkem, který se mi ani nepodařilo změřit, navíc v hodinkách se již od prvního spuštění ukazuje nějaký čas, který zůstal zcela neměnný.

HPlus

Aplikace si pamatuje jen vámi ručně spuštěnou aktivitu, jako je třeba běh, jízda na kole, basketbal, badminton či fotbal. Nechybí zde ani plavání, jenže hodinky nejsou voděodolné, nevíme tedy, co tím výrobce zamýšlel.

Další zajímavostí je, že hodinky se nedokáží propojit s aplikací den po úspěšném propojení. Uživatel si tedy jednou propojí hodinky a rozhodne se je nemít neustále propojené přes bluetooth kvůli notifikacím, tak na druhý den už se v aplikaci ukáže, že se hodinky „připojují“, a následně se jen připojují a nikdy se nepřipojí.

Uživatel tedy musí kliknout na „unbind“ a následně znovu vyhledat náramek a ten znovu připojit (během dvou týdnů se podařilo propojit hodinku znovu úspěšně jen jednou). Tato nefunkčnost však není poslední, aplikace nedokáže ani přeposílat notifikace v případě, kdy jsou hodinky připojeny přes bluetooth k hodinkám, tak notifikace nepřichází. Uživatel si musí zapnout v nastavení aplikace, co chce, ale na výběr je jen minimum a nejde například přidat Facebook, Messenger, Whatsapp, Twitter. Z běžně známých věcí jsou akorát SMSky, ale ty stejně na hodinky nepřišly ani jednou.

Funkce hodinek

NO. 1 G12 nabízí několik funkcí, první je měření ušlých kroků a vzdálenosti plus počet spálených kalorií. Další funkcí je měření srdečního tepu, které ukazuje zcela náhodná čísla, jelikož „dokáže měřit“ tep i ze žil. Následně je zde měření spánku, které, jak je psáno výše, ukazuje též zcela náhodná čísla. Na výběr je volba z několika sportů, které též nejsou příliš praktické, a pak je zde možnost přečíst si notifikace, které ve výsledku nefungují (což u předchozích modelů od NO.1 šlo). Následně je na výběr ze tří různých vzhledů ciferníku a to je vše.

Ovládání hodinek

Hodinky nemají dotekový displej, ale pod ním je umístěno jedno tlačítko, které má po stisknutí funkci přesunu na další položku a při třívteřinovém podržení má funkci potvrzení/vstupu. Na boku hodinek je mechanické tlačítko s funkcí vypínání zařízení a též s funkcí kroku zpět. Ovládání není příliš intuitivní a ani příliš pohodlné.

Baterie

Baterie při jednom nabití vydrží přibližně čtyři dny až pět dní. Funkce Bluetooth nelze vypnout, hodinky se neustále snaží připojit.

Závěrečné zhodnocení

Bohužel NO.1 G12 nemohu doporučit ke koupi, pokud hledáte opravdu chytré hodinky, tohle jsou však designově netradiční hodinky s pár zábavnými funkcemi, které však nevyužijete kvůli nepoužitelné aplikaci. Jde tedy o digitální hodinky s krásným ciferníkem, u kterých je velikým plusem dobrá viditelnost na slunci.

Plusy

 • netradiční provedení
 • speciální pásek, který drží na magnetu; příjemný na kůži
 • dobrá viditelnost na slunci
 • kovové provedení
 • příjemné upozornění při dlouhém sezení
 • bezchybné rozsvěcování hodinek při otočení zápěstím

Mínusy

 • nejde o chytré hodinky
 • nefungující aplikace (nezaznamenávání dat, špatné zaznamenávání dat, odpojování od hodinek, nepřeposílání notifikací)
 • obrovské rámečky, jejichž výsledkem je malý displej
 • nefungující budík
 • málo možností na vzezření ukazatele času (jen tři varianty)
 • nemají dotykový displej

Za poskytnutí hodinek k recenzi děkujeme výrobci NO.1. Tyto hodinky NO.1 G12 si můžete zakoupit v obchodě Gearbest za 757 Kč.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Tak to je síla ovšem. Člověk aby furt byl ve střehu. Prosím o radu. Řeším teď ty chytré hodinky pro syna. 6 let. Ale nejsem plně přesvědčena, že je to správná volba. Mám na mysli např. tyto https://www.alza.cz/alcatel-movetime-tracktalk-watch-orange-blue-bazar-d5133937.htm?o=1
je to vhodné pro dítě takového věku? Nebo se držet raději analogové klasiky a vybrat něco méně moderního a zároveň pořád ještě nějakým způsobem dětského třeba tady: https://www.hgm.cz/detske-hodinky/
?? Mohou mít digitální nějaký špatný vliv na dítě? předem díky za Váš názor!

Karel Čapka

VIP 27. 5. 2019, 16:03

Dobrý den, pro syna vašeho věku se mně osobně jeví vámi zmíněné chytré hodinky jako zcela zbytečné a doporučuji jakékoli jiné hodinky. Na Aliexpressu je široký výběr za nízké ceny. Kdyby vaše dítě hodinky rozbilo, nebude vás to mrzet.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat