reklama

Samsung vydá Android 9.0 Pie pro Galaxy Note 9 a další modely

Samsung vydá Android 9.0 Pie pro Galaxy Note 9 a další modely
2018-11-09T16:57:40+00:00
• 9. 11. 2018
Thumbnail5

I přesto, že poslední vývojářská konference společnosti Samsung byla z větší části věnována hlavně skládacím telefonům a jejich budoucnosti, došla řada také na již stávající modely na trhu. V tomto případě byla řeč o nové aktualizaci Android 9 Pie. 

Samsung spustí beta program

Dle slov Samsungu se nejnovější verze operačního systému Android 9.0 Pie prvně dočkají majitelé telefonů Galaxy Note 9, Galaxy S9 a Galaxy S9+. Jde samozřejmě o skvělou zprávu, bohužel nás ale na jejím konci čeká hořká pachuť. Nový systém totiž dorazí až v průběhu ledna příštího roku. 

V současné chvíli se ale můžete přihlásit do brzy zveřejněného beta programu, který však zpočátku bude k dispozici pouze pro USA, Jižní Koreu a Německo. O pár týdnů později se ale první beta verze dostane i do dalších částí evropských a asijských států. 

Pokud jste majiteli výše zmíněných modelů, můžete se těšit na přepracované uživatelské rozhraní a zcela nové funkce. K dispozici by měl být také dokonce noční režim, což samozřejmě vítáme s otevřenou náručí. Samsung prohlásil, že také zapracoval na optimalizaci a celkovém výkonu systému. Uvidíme tedy, jak se mu to podaří. 

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Zbyněk Petr

12. 11. 2018, 8:26

Na mym 100 letym Note 3 frčim na Android 9 už víc než měsíc :-)
A na Note 4 mam Android 8.1.
Smetí s tunou aplikací od Samsungu ne díky.Už od S2 frčim na custom romkách.

Pavel Skácel

10. 11. 2018, 11:45

Android 9 je bída! Konkrétně „Poloha“, její nastavení a výběr možností je neskutečně hloupé. Neboli, když zapnete „polohu“, tak máte neustále zapnutou GPS a pro zlepšení si můžete ještě připnout identifikaci polohy podle WIFI a GSM sítí. Opačně to nelze! Dříve byly možné tři varianty: GPS, WIFI+GSM a GPS+WIFI+GSM. Takže třeba pro určování polohy mobilu u aplikací typu počasí naprosto stačilo mít zapnuté určování WIFI+GSM a GPS mohlo zůstat vypnuté, pro aplikaci počasí nepotřebujete přesnost 3 metry a tak silně spoříte baterii, protože modul GPS je energeticky velmi náročný. Dál není možné odemknout telefon skenem obličeje, bez toho aby jste nemuseli na něco ještě sáhnout. V Androidu 8 jsem telefon (Oneplus 5) pouze zvedl a telefon se odemknul. Nyní, v Androidu 9 musím telefon (Oneplus 6T) zvednout a ještě třeba zmáčknout ON/OFF tlačítko, nebo přejet prstem po obrazovce. Vypadá to tak, že s nám začíná pomalu ztrácet ta skvělá „svoboda“ Androidu a nebo že nové „Androidy“ začínají mastit nějací „nímandi“, bez ladu a skladu, nechci mluvit vůbec o zdravém selském rozumu, když se to „vaří“ v USA.

Hakus von Tyros

10. 11. 2018, 19:16
Android aplikace

Navrhněte konkrétní(!) SW
úpravu. To bude jistě nejrychlejší ????.

Proč by měl uživatel, potažmo zákazník navrhovat sw úpravu???

Hakus von Tyros

10. 11. 2018, 21:28
Android aplikace

Vždyť v Česku je přeci zdravější a selštější rozum oproti USA.
A nebo snad ne ?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit