reklama

Qualcomm vyhrál, Apple přestal prodávat iPhone 7 a 8 v Německu aktualizováno

Qualcomm vyhrál, Apple přestal prodávat iPhone 7 a 8 v Německu [aktualizováno]
2019-01-04T17:18:28+02:00
• 4. 1. 2019
7

Aktualizováno 4. 1.

Společnost Quaclomm vede právní spory ohledně porušování patentů se společností Apple. Nejnovější kauza v Německu má již nyní výsledky. Apple oficiálně přestal prodávat iPhone 7 a 8 u našich sousedů. V prodeji zůstávají jen dražší modely iPhone Xs, iPhone Xs Max a iPhone Xr.

V tomto případě jde jen o oficiální prodej společnosti Apple. U prodejců, kteří jsou oprávnění prodávat produkty společnosti Apple stále mohou prodávat iPhone 7 a 8. To se samozřejmě nelíbí Qualcommu, který bude činit další kroky k dodržení soudního rozhodnutí. Samotnou společnost Qualcomm tento výsledek nevyšel levně. Dle nařízení německého soudu musel vyčlenit 1,34 miliardy eur pro případ, že by došlo ke změně rozhodnutí a bylo nutné pokrýt škody způsobené společnosti Apple.

Je evidentní, že spor bude mít ještě pokračování a Qualcomm bude chtít kompletní zastavení prodeje dotčených zařízení.

Původní článek 22. 12.

Společnost Apple se nyní musí podřídit dalšímu soudnímu příkazu, který se týká jeho mobilního telefonu iPhone. V předešlých týdnech se totiž Apple soudil se společností Qualcomm, soudní proces však prohrál. 

Apple má velkou smůlu, Qualcomm vyhrál

Výrobce mobilních procesorů dokázal vyhrát poměrně dlouhou soudní tahanici se společností, která má ve svém logu nakousnuté jablko. Podle soudu nesmí Apple prodávat modely iPhone 7 a iPhone 8 ve více než 15 obchodech (Apple Store) na území Německa. 

Tato zařízení podle všeho disponují modemy navržené společností Intel, které však vyrobil dodavatel Qorvo. A právě tento dodavatel porušuje jeden z patentů společnosti Qualcomm. Applu tak nezbývalo nic jiného, než své starší modely přestat prodávat. 

Ovšem aby tento zákaz byl platný, musí dle Reuters výrobce procesorů Qualcomm zaplatit mnichovskému soudu 668,4 mil. eur. Soudní zákaz by ale neměl mít ve výsledku pro Apple velký vliv, neboť na tomto trhu prodá zhruba 10 mil. kusů iPhonů za rok. 

Právníci Qualcommu údajně usilovali o to, aby se soudní příkaz týkal také novějších modelů iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR. Tento návrh však nakonec neprošel. Jen pro zajímavost, Apple stále vede další soudní tahanice se společností Qualcomm, a to kvůli porušení patentů a konkurenční doložce. 

Zdroje: pocketnow.com, theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Petr Hošek

4. 1. 2019, 21:30
Android aplikace

Taky to rád slyším…..

Martin Jeřábek

4. 1. 2019, 18:10

Super, jen tak dál a mohl by udělat větší zákaz. Pak se přídá Čína a Apple se muže úplně jít zahrabat :D :D

Tomáš Kotouč

23. 12. 2018, 12:26

Qualcomm nevyrábí mobilní procesy, ale procesory ;-)

Vladimír Bugdol

22. 12. 2018, 14:20

Titulek je zavádějící. Za zákaz si může Apple sám. Porušením patentů Qualcommu.

Zdeněk Koutský

23. 12. 2018, 1:03

Vladimíre, tohle je poněkud složitější situace. Osobně si troufá, říci, že je chyba spíše na straně Intelu, nýbrž Qorvo. Troufám si říci, že ušlé zisky doplatí právě Intel.

Qualcomm není čínský, ale americký výrobce čipů.

Zdeněk Koutský

23. 12. 2018, 1:03

Děkuji za upozornění, chybu jsme opravili

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim