reklama

iPhone: Uskutečnění „hlasitého“ hovoru pomocí hlasového příkazu návod

iPhone: Uskutečnění „hlasitého“ hovoru pomocí hlasového příkazu [návod]
2018-11-28T18:44:38+01:00
• 28. 11. 2018

Čas od času se vám stane, že se ocitnete v situaci, kdy máte plné ruce různých tašek a potřebujete si zavolat. Dokonce se i může stát, že se nacházíte ve své posteli a váš telefon je mimo dosah. Jak tuto zapeklitou situaci vyřešit?

Jestliže vlastníte iOS zařízení, tedy iPhone, k vyřešení celého problému vám pomůže hlasová asistentka Siri a vaše sluchátka – jak drátová, tak i bezdrátová. Jediné, co musíte udělat, je přejít do Nastavení, kde si aktivujete funkci, pomocí které bude Siri schopna reagovat na frázi „Hey Siri“.

iPhone: Jak aktivovat frázi „Hey Siri“

Nejprve přejděte do Nastavení operačního systému iOS a následně zvolte možnost Siri & Search. V této kategorii pak zaškrtněte možnost Listen for „Hey Siri“. Jakmile tak učiníte, budete moci hlasovou asistentku Siri vyvolat vždy frází „Hey Siri“.

Skvělé na této funkci je, že telefon nemusíte mít ani fyzicky u sebe. Pokud se tedy nacházíte v posteli a váš iPhone je na druhé straně místnosti, jednoduše vyslovíte „Hey Siri“ a daný příkaz. Jak ale tuto funkci využít co nejefektivněji?

V úvodu článku jsem uvedl příklad možného scénáře, kdy máte plné ruce různých tašek a vy si potřebujete nutně zavolat. Pokud budete mít v uších sluchátka (drátová či bezdrátová), můžete díky nim vyslovit frázi „Hey Siri, call Honza Novak“. Jakmile tak učiníte, hlasová asistentka uskuteční telefonní hovor s vámi vybraným adresátem. Skvělé ale je, že danou osobu nemusíte mít ani v kontaktech – Siri zvládne také diktování čísel. 

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat