reklama

iPhone: Uskutečnění „hlasitého“ hovoru pomocí hlasového příkazu návod

iPhone: Uskutečnění „hlasitého“ hovoru pomocí hlasového příkazu [návod]
2018-11-28T18:44:38+01:00
• 28. 11. 2018

Čas od času se vám stane, že se ocitnete v situaci, kdy máte plné ruce různých tašek a potřebujete si zavolat. Dokonce se i může stát, že se nacházíte ve své posteli a váš telefon je mimo dosah. Jak tuto zapeklitou situaci vyřešit?

Jestliže vlastníte iOS zařízení, tedy iPhone, k vyřešení celého problému vám pomůže hlasová asistentka Siri a vaše sluchátka – jak drátová, tak i bezdrátová. Jediné, co musíte udělat, je přejít do Nastavení, kde si aktivujete funkci, pomocí které bude Siri schopna reagovat na frázi „Hey Siri“.

iPhone: Jak aktivovat frázi „Hey Siri“

Nejprve přejděte do Nastavení operačního systému iOS a následně zvolte možnost Siri & Search. V této kategorii pak zaškrtněte možnost Listen for „Hey Siri“. Jakmile tak učiníte, budete moci hlasovou asistentku Siri vyvolat vždy frází „Hey Siri“.

Skvělé na této funkci je, že telefon nemusíte mít ani fyzicky u sebe. Pokud se tedy nacházíte v posteli a váš iPhone je na druhé straně místnosti, jednoduše vyslovíte „Hey Siri“ a daný příkaz. Jak ale tuto funkci využít co nejefektivněji?

V úvodu článku jsem uvedl příklad možného scénáře, kdy máte plné ruce různých tašek a vy si potřebujete nutně zavolat. Pokud budete mít v uších sluchátka (drátová či bezdrátová), můžete díky nim vyslovit frázi „Hey Siri, call Honza Novak“. Jakmile tak učiníte, hlasová asistentka uskuteční telefonní hovor s vámi vybraným adresátem. Skvělé ale je, že danou osobu nemusíte mít ani v kontaktech – Siri zvládne také diktování čísel. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim