reklama

Apple opět před soudem, nyní údajně porušil jedenáct patentů

Apple opět před soudem, nyní údajně porušil jedenáct patentů
2018-11-12T19:19:06+01:00
• 11. 11. 2018
5

Společnost s logem nakousnutého jablka to v poslední době nemá vůbec jednoduché, neboť musí neustále řešit různé soudní procesy. Aktuálně největší starosti ji dělá výrobce procesorů Qualcomm, který Apple žaluje kvůli licenčním poplatkům a hlavně také kvůli porušení smlouvy NDA – Apple předal klíčové informace Intelu.

Apple opět porušil řadu patentů

Pravděpodobně ale bude muset čelit dalším starostem, protože nyní musí řešit další žalobu kvůli údajnému porušení patentů. Žalobu podala společnost Dynamic Data Technologies, která ve své zprávě uvedla, že jablečný technologický gigant porušil celkem jejích 11 patentů.

Všech 11 patentů prý souvisí s videem či jeho následnou úpravou. Zajímavé také je, že žaloba obsahuje hned 68 stran, kde je vše detailně popsáno. Dle informací je jedním z porušených patentů technologie, díky které je možné vylepšit obraz, a to na základě různých výpočtů a následných odhadů pohybujícího se předmětu v snímaném obraze. 

K tomu se váže hned další patent, jenž popisuje způsob, kudy se bude daný předmět na obraze pohybovat. Apple se dokonce dopustil porušení patentu týkající se způsobu šetření energie při natáčení videa. Porušených patentů je v tomto případě hned celá řada, proto jsme vypsali pouze ty nejzajímavější. 

Společnost Dynamic Data Technologies mimo jiné uvedla, jaké produkty a konkrétní verze operačního systému iOS patenty porušují. Pokud soud vystaví rozsudek ve prospěch DDT, společnost Apple bude muset zaplatit nemalé finanční odškodnění. 

Zdroj: appleinsider.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

František Himl

12. 11. 2018, 8:05
Apple aplikace

Závist je hrozná vlastnost!!
Někam se Vám ztratil kus článku. Odstavce na sebe navazují nesmyslně, tak předpokládám že se Vám mezi ctrl C a ctrl V při strojovém překladu kousek ztratil.

Přemysl Vaculík

VIP 12. 11. 2018, 8:48

Chyběl jeden enter, proto jste neviděl část článku (chyba jen v aplikaci). Nyní je to již opraveno.

Maju z coho platit, mali by zaplatit vsetkym ktorych okradli. To ich EGO, ze si mozu dovolit vsetko voci kazdemu uz vyprcha, treba zacat platit

Martin Jeřábek

11. 11. 2018, 19:24

Jen ať platí 😂😂

Přemysl Vaculík

VIP 11. 11. 2018, 21:53
Android aplikace

No zatím to jsou drobné.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim