reklama

WhatsApp zavede reklamy do funkce Status

WhatsApp zavede reklamy do funkce Status
2018-10-11T19:59:59+02:00
• 11. 10. 2018
5

Vzhledem k tomu, že se společnost WhatsApp (ve vlastnictví Facebooku) rozhodla zrušit roční poplatek za své služby, čímž se aplikace stala kompletně zdarma, spousta uživatelů si lámala hlavu nad tím, jak Facebook bude generovat zisky. Jde o velmi důležité téma, zejména proto, že společnost Facebook za WhatsApp zaplatil nemalou částku. 

WhatsApp bude generovat zisky z reklamy

Na první pohled se zdá, že celá komplikovaná událost má nakonec velmi jednoduché řešení, kterým je reklama. To znamená, že hlavní zisky ze služby WhatsApp budou generovat nejrůznější reklamy, tak jako na Facebooku. Potvrdil to mimo jiné nedávno zveřejněný tweet WABteaInfo, ve kterém bylo uvedeno, že nejnovější beta verze aplikace WhatsApp pro Android obsahuje určité prvky, které naznačují přítomnost reklam. 

Společnost Facebook se pokusila nové reklamní prvky implementovat do hlavního uživatelského rozhraní, a aplikace WhatsApp se dokonce dočkala funkce Status, kterou můžete znát například z platformy Instagram. Bohužel v současné době nevíme, jak přesně bude funkce životaschopná. Není také vůbec jasné, jakým způsobem budou reklamy implementovány, ale je dost možné, že by vše mohlo fungovat jako v Instagramu, kde se reklamy vkládají mezi příběhy. 

V současné době více informací nemáme. Jakmile ale samozřejmě zjistíme více, budeme vás o tom informovat, a to prostřednictvím článku na našem webu. Co si o reklamách na platformě WhatsApp myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

František Himl

12. 10. 2018, 8:59
Apple aplikace

Zrušil jsem Facebook a Messenger, tak je bude následovat i Whats App. Zlaté obyčejné SMS, nebo iMessage.

Jasně. Proč to dělat v rámci dat zdarma, když si můžu zaplatit sms, či mms….

Karel Straka

12. 10. 2018, 7:34
Android aplikace

Dříve byl WhatsApp první rok zdarma a poté to chtělo nějaký poplatek. Nevím proč, ale licence se mi po roce obnovila sama, aniž bych něco platil.

„Vzhledem k tomu, že se společnost WhatsApp (ve vlastnictví Facebooku) rozhodla zrušit roční poplatek za své služby…“
Něco mi uniklo? Jaký poplatek?

jojo – uniklo… Před cca 3 roky byl za WP roční poplatek a v článku je to jasně napsáno.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim