reklama

Vivo Y81i se objevilo na první fotografii

Vivo Y81i se objevilo na první fotografii
2018-10-19T15:06:21+02:00
• 19. 10. 2018

Vivo představilo svůj nový model nižší třídy s názvem Y81i. První reklamní plakáty se objevily v Malajsii a poodhalují specifikace nového telefonu od velkého čínského výrobce. Telefon nabídne slabší výkon, ale design bude po vzoru současných vlajkových lodí, tedy snaha o minimální rámečky a přítomnost výřezu v displeji. Někde se však šetřit muselo, telefon například nebude mít čtečku otisků prstů či duální (či vícečočkovou) kameru.

Trpaslík převlečený za obra

Vivo Y81i spadá na pomezí kategorie střední a nižší třídy. Svojí cenou a výkonem jde o třídu nižší, avšak ostatními parametry jde o třídu vyšší. Cena byla stanovena na 135 dolarů, v přepočtu asi 3 000 Kč. Nabídne však velký 6,22″ displej, u kterého jsou malé rámečky. V displeji však evidentně figuruje notch, kde je ukrytá přední kamera s 5 MPx. Ta následně umožňuje uživateli odemykat telefon pomocí snímku obličeje.

Vivo Y81i

Vivo Y81i na zadní straně nenabídne typickou čtečku otisku prstů. Chybí zde i přítomnost dvou, tří či čtyř fotoaparátů, jak je nyní trendem, ale je zde jeden 13MPx snímač. Snímky jsou však následně upravovány pomocí algoritmu. Bohužel výkonu novinka od Vivo příliš nepobrala. Má jen 2 GB operační paměti a k tomu slabší procesor od MediaTeku MT6761. Interní paměť má jen 16 GB. Operační systém je Android 8.1 s nástavbou Funtouch OS 4.0. Baterie má kapacitu 3 260 mAh a má funkci rychlonabíjení. Zajímavé je, že i u levnějšího modelu najdeme kromě hlavního lokačního systému GPS i BeiDou a GLONASS. Zařízení Vivo Y81i není zatím oficiálně v prodeji, ale cena byla stanovena na zmíněných 3 000 Kč.

Vivo Y81i

Zdroj: gizchina.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim