reklama

Samsung stanovuje garantovanou cenu za pozáruční výměnu displeje

Samsung stanovuje garantovanou cenu za pozáruční výměnu displeje
2018-10-02T12:05:32+02:00
• 2. 10. 2018
2

Většině lidí už se asi stalo, že se jim rozbil displej u mobilního telefonu. Jedná se často o nejdražší opravu mobilního telefonu vůbec a někdy se stane, že se vyplatí koupit zařízení zcela nové. Pokud se však podíváme na rozdíl mezi autorizovaným servisem a obyčejným servisem, tak jsou zde ceny odlišné někdy i o 70 %. Díky tomu se mnoho lidí uchýlí k opravě svého smartphonu u obyčejného servisu. Toto se však nelíbí společnosti Samsung, a proto se rozhodla garantovat nejvyšší ceny za výměnu displeje u autorizovaných servisů.

Jak to funguje?

V praxi to znamená, že zákazník bude mít naprostou jistotu, kolik maximálně za opravu svého zařízení zaplatí. Garantovaná nejvyšší cena je však pouze u vybraných modelů, které společnost Samsung označuje jako prémiové výrobky. Konkrétně se jedná o modely Galaxy S8, S8+, Note 8, S9, S9+ a Note 9. Proč se však Samsung rozhodl garantovat nejvyšší ceny? Důvod je velmi jednoduchý. Každý autorizovaný servis si stanovuje ceny za opravy sám a mnohdy jsou ceny opravdu šílené. Samozřejmě je také garantované, že se bude jednat o originální díly a nepřijdete o případnou záruku.

Maximální ceny

  • Galaxy S8 – 6 754,- Kč
  • Galaxy S8+ – 7 341,- Kč
  • Galaxy S9 – 6 773 Kč
  • Galaxy S9+ – 7 389 Kč
  • Galaxy Note 8 – 7 349 Kč
  • Galaxy Note 9 – 7 349 Kč

Tyto ceny jsou dle mého názoru sice velmi vysoké, ale společnost Samsung apeluje na fakt, že se jedná o ceny maximální a ceny v jednotlivých servisech mohou být nižší. Otázkou však zůstává, zda servisy nenastaví právě tyto ceny za své služby. Dalším problémem je, že se jedná pouze o ceny za výměnu displeje, takže pokud servisní technik objeví další závadu, tak ji může účtovat dle vlastního ceníku.

Jaký je váš názor na tyto ceny? Nechali byste si opravit displej za tyto peníze nebo raději zvolíte neautorizovaný servis?

Zdroj: Tisková zpráva

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student IT, fanoušek nových technologií, který se příležitostně věnuje fotografování. Aktuálně preferuje operační systém iOS, ale předtím nepohrdl žádným Android zařízením. Mezi jeho koníčky patří recenzování nových zařízení, tábor, turistika a auta.

Komentáře

PetrValek

2. 10. 2018, 22:02

Tak to se pořád vyplatí pojistka od Samsungu za 3400 Kč proti rozbití , i když další dva tisíce zákazník zaplatí při vyzvednutí rozbitého telefonu kurýrní službou , ale na druhou stranu to může zákazník uplatnit 2x za dva roky

Petr Hart

2. 10. 2018, 19:25

Mám SGS 7 edge a výměna displeje vyjde na 10 tis. Nový telefon se dá sehnat za 9 tis. A právě kvůli tomu, jsem samsung zavrhl.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat