reklama

Bizarní situace se stala majitelce iPhonu, který sám od sebe chtěl rezervovat apartmán

Bizarní situace se stala majitelce iPhonu, který sám od sebe chtěl rezervovat apartmán
2018-10-12T17:28:02+02:00
• 13. 10. 2018
1

Telefony s logem nakousnutého jablka jsou v současné době považovány za nejbezpečnější elektronické přístroje na světě. iPhony jsou zkrátka velmi zřídka vystaveny různým virům, s výjimkou tedy Jailbreak případů. 

iPhone sám od sebe chtěl zaplatit apartmán

Poměrně bizarní situace se ale stala jedné majitelce iPhonu, která prohlásila, že její smartphone si začne dělat , co chce ve chvíli, kdy je připojen do nabíječky. Dle slov majitelky si iPhone ihned po připojení do nabíječky sám otevírá aplikaci Ctrip (online agent cestovního ruchu). 

Zařízení samo od sebe procházelo různými sekcemi hotelových pokojů, a dokonce rezervovalo prezidentský apartmán v hotelu v Šanghaji, kde mimo jiné jedna noc stojí 32 251 Kč bez DPH. Zajímavější ale je fakt, že iPhone otevřel další aplikaci WeChat, ve které rezervaci chtěl zaplatit. 

Majitelka naštěstí vše zastavila ještě před tím, než došlo k samotné platbě. Kromě toho se telefon automaticky přepne ze sítě 4G na 2G. Uživatelka také prohlásila, že zapnula funkci nahrávání obrazovky, telefon se ale vypnul. Majitelka tedy proces opakovala a po zapojení do nabíječky telefon opět pokračoval v rezervování. 

Je důležité poznamenat, že se jedná o zařízení, u kterého nebyl použit Jailbreak. O to bizarnější případ se jedná. Ovšem byl použit nabíjecí kabel a adaptér třetí strany, to ale nemá mít žádný vliv, alespoň ne tak razantní. Je tedy více než pravděpodobné, že se v iPhonu nachází nežádoucí malware. 

Dle Technologického institutu v Gruzii je možné nahrát do iPhonu malware také skrze nabíječku, což se zřejmě stalo také majitelce z Číny. 

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Petr Hošek

13. 10. 2018, 19:06
Android aplikace

Asi chtěl bydlet…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim