Apple zřejmě u téměř všech produktů porušil patent, nyní je před soudem

Apple zřejmě u téměř všech produktů porušil patent, nyní je před soudem
2018-10-12T16:30:38+02:00
• 12. 10. 2018

Pamatujete si ještě na soudní procesy mezi Applem a Samsungem? Tak ty skončily až po neuvěřitelně dlouhých sedmi letech. Jednalo se o největší patentovou válku. Obě firmy se soukromě dohodly na východisku, díky kterému se již nebudou muset scházet u soudů.

Tato dlouhá soudní bitva vůbec poprvé začala v roce 2011, kdy společnost Apple obvinila jihokorejského výrobce Samsung z kopírování iPhonu. O rok později, přesněji v roce 2012, porota rozhodla ve prospěch Applu. Samsung tak musel konkurenční firmě zaplatit 1 miliardu amerických dolarů.

Bohužel pro Apple se nyní bude konat zcela nové soudní líčení, a to právě mezi jablečnou firmou a Uniloc. Když se člověk nad tím alespoň trochu zamyslí, tak má Apple buď opravdu smůlu, anebo o všem vždy ví.

Uniloc žaluje Apple, uspěje?

Není žádným tajemstvím, že právě společnost Uniloc je mezi širokou veřejností známa hlavně jako patentový „troll“. Uniloc se v minulosti již několikrát pěkně přiživil na technologických gigantech, hlavně na Applu – proto se Unilocu říká „patentový troll“. 

Uniloc nyní podává na Apple další žalobu, která se dle všeho týká porušení patentu „Systém a způsob poskytování konfigurace poskytovatelům služeb pro telefony, které používají centrální server v telefonním systému“. Velmi jednoduše řečeno jde o porušení patentu, který se týká připojení k bezdrátové síti. 

Uniloc uvedl, že tento patent velmi detailně popisuje, jak se mobilní telefon připojí k mobilní síti, a to na základě vlastního identifikačního čísla. Společnost prohlásila, že všechny modely od iPhonu 5, iPady Cellular, iPady mini, iPady Pro, iPady Air 1. a 2. generace a Apple Wach Series 1 až 3, tento patent porušují.

Společnost Uniloc má dle všeho nárok na odškodnění. Jakmile zjistíme více podrobností, budeme vás o tom informovat prostřednictvím článku na našem webu.

Zdroj: appleinsider.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat