reklama

Apple zřejmě u téměř všech produktů porušil patent, nyní je před soudem

Apple zřejmě u téměř všech produktů porušil patent, nyní je před soudem
2018-10-12T16:30:38+02:00
• 12. 10. 2018

Pamatujete si ještě na soudní procesy mezi Applem a Samsungem? Tak ty skončily až po neuvěřitelně dlouhých sedmi letech. Jednalo se o největší patentovou válku. Obě firmy se soukromě dohodly na východisku, díky kterému se již nebudou muset scházet u soudů.

Tato dlouhá soudní bitva vůbec poprvé začala v roce 2011, kdy společnost Apple obvinila jihokorejského výrobce Samsung z kopírování iPhonu. O rok později, přesněji v roce 2012, porota rozhodla ve prospěch Applu. Samsung tak musel konkurenční firmě zaplatit 1 miliardu amerických dolarů.

Bohužel pro Apple se nyní bude konat zcela nové soudní líčení, a to právě mezi jablečnou firmou a Uniloc. Když se člověk nad tím alespoň trochu zamyslí, tak má Apple buď opravdu smůlu, anebo o všem vždy ví.

Uniloc žaluje Apple, uspěje?

Není žádným tajemstvím, že právě společnost Uniloc je mezi širokou veřejností známa hlavně jako patentový „troll“. Uniloc se v minulosti již několikrát pěkně přiživil na technologických gigantech, hlavně na Applu – proto se Unilocu říká „patentový troll“. 

Uniloc nyní podává na Apple další žalobu, která se dle všeho týká porušení patentu „Systém a způsob poskytování konfigurace poskytovatelům služeb pro telefony, které používají centrální server v telefonním systému“. Velmi jednoduše řečeno jde o porušení patentu, který se týká připojení k bezdrátové síti. 

Uniloc uvedl, že tento patent velmi detailně popisuje, jak se mobilní telefon připojí k mobilní síti, a to na základě vlastního identifikačního čísla. Společnost prohlásila, že všechny modely od iPhonu 5, iPady Cellular, iPady mini, iPady Pro, iPady Air 1. a 2. generace a Apple Wach Series 1 až 3, tento patent porušují.

Společnost Uniloc má dle všeho nárok na odškodnění. Jakmile zjistíme více podrobností, budeme vás o tom informovat prostřednictvím článku na našem webu.

Zdroj: appleinsider.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim