reklama

Adobe Photoshop CC přichází ve své plnohodnotné verzi pro iPady

Adobe Photoshop CC přichází ve své plnohodnotné verzi pro iPady
2018-10-16T07:49:59+02:00
• 16. 10. 2018

Adobe je softwarová firma zaměřená na oblast počítačové grafiky, publikování a předtiskové přípravy. Je známá zejména jako autor standardů PostScript a PDF a výrobce grafických programů Adobe Photoshop a Adobe Illustrator a programů pro publikování či čtení PDF dokumentů Adobe Acrobat (Standard či Pro) / Adobe Reader.

Adobe Photoshop CC ze začátku nabídne základní funkce

Již delší dobu majitelé iOS zařízení, respektive iPadu, volají po plnohodnotné službě Adobe Photoshop. Aplikace Adobe byla své doby (a stále je) nejžhavější kreativní aplikací, kterou si uživatelé mohli z App Storu stáhnout. Vůbec poprvé se Adobe Phostoshop do App Storu dostalo před osmi lety, tedy v roce 2010. Za tu dobu se samozřejmě na trhu objevilo nespočet alternativ, které byly v některých ohledech mnohem propracovanější. 

Společnost Adobe se tak na své konferenci Adobe MAX v Los Angeles rozhodla zareagovat na ohlasy svých uživatelů a představila skutečně plnohodnotnou aplikaci Photoshop CC pro iPady. Uživatelé se tak dočkají veškerých funkcí, které se nachází v desktopové aplikaci pro Windows či macOS. 

Úpravy provedené v souborech PSD se budou samozřejmě bez problémů synchronizovat pomocí služby Creative Cloud. Ve své podstatě to znamená, že rozpracovaný soubor na iPadu budete moci dodělat například na Macu. Ze začátku však bude Adobe Photoshop CC pro iPad disponovat základnímu funkcemi, pokročilé nástroje pak přibudou v nadcházejících týdnech. 

Adobe samozřejmě již několik takových doprovodných aplikací pro iPhone a iPad nabízí, jedná se například o Photoshop Fix pro základní retuše. Dále například Photoshop Express pro základní úpravu fotografií a vytváření koláží. Mezi poslední dvě doprovodné aplikace patří Photoshop Sketch a Photoshop Mix.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat