reklama

Reklamy v MIUI? Xiaomi potvrzuje umisťování bannerů přímo do systému

Reklamy v MIUI? Xiaomi potvrzuje umisťování bannerů přímo do systému
2018-09-19T14:04:46+02:00
• 19. 9. 2018
9

Xiaomi bylo vždy oblíbené zejména pro své poměrně kvalitní smartphony za velice nízké ceny. Jak se však nyní ukazuje, uživatelé se musí vzhledem k nízké ceně smířit i s několika nečekanými nepříjemnostmi. Jeden z majitelů smartphonu tohoto čínského výrobce se na sociálních sítích podělil o screenshot, jenž zachycuje reklamu, která je zobrazena přímo v nastavení systému MIUI.

Xiaomi nezapírá, reklamy jsou úmyslné

Nejde přitom o následek nakažení virem, reklamu do systému umisťuje záměrně samo Xiaomi, jak bylo potvrzeno ve vyjádření pro web The Verge.

„Reklama byla a bude i nadále nedílnou součástí internetových služeb Xiaomi, která je klíčovou součástí obchodního modelu společnosti. Současně budeme podporovat uživatelské zkušenosti tím, že nabídneme možnost vypnout reklamy a budeme neustále zlepšovat náš přístup k reklamě, včetně úpravy, kde a kdy se reklamy zobrazují. Naše filozofie spočívá v tom, že reklamy by měly být nenápadné a uživatelé mají vždy možnost přijímat méně doporučení.“

Jak vyplývá nejen z poskytnutého tvrzení, princip obchodního modelu Xiaomi nespočívá ve výdělku z prodaných zařízení, ale dodatečných služeb, které s pořízením smartphonu souvisejí. Reklamy jsou jedním z pilířů těchto služeb a Xiaomi se nijak nestydí za jejich zobrazování. Ale ačkoliv dle jejich filozofie mají být reklamy nenápadné, je otázkou, jak moc nenápadný je reklamní baner přímo v nastavení. Jde o místo, kde by běžně reklamu nikdo neočekával, a tak se tímto popírá celé tvrzení o nenápadnosti reklam.

Je však nutné podotknout, že tento „problém“ se týká jen zařízení s nadstavbou MIUI. Xiaomi totiž nabízí i smartphony zapojené do programu Android One. Zde se, díky přítomnosti čistého systému, nemusí uživatelé nechtěných reklam nijak obávat.

Celkově ale nejsou nechtěné reklamy na smartphonech žádnou výhradou Xiaomi. S trochu jiným způsobem distribuce reklamních sdělení si pohrává i Samsung. Ten čas od času zasílá reklamy ve formě notifikací přes svou službu Samsung Push Service. U korejského giganta je pak tento krok trochu hůře omluvitelný než u čínského konkurenta, jelikož si za svá zařízení účtuje mnohem více peněz a neměl by tedy být na výdělku z reklam až tolik závislý.

Zdroj: theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Myslasomonsa

19. 9. 2018, 20:57

Ty reklamy jdou Vypnout v nastavení víte to?

Petr Koumar

19. 9. 2018, 21:09

Kde přesně je možné reklamy vypnout?

Martin Jeřábek

19. 9. 2018, 20:56

Nevím mám redmi 5 plus a nic žádné reklamy.

Erik Bezeréti

VIP 19. 9. 2018, 16:01

Reklamy implementované přímo do systému mi přijdou už hodně přes čáru. To raději koupím dražší telefon, než tohle.

Josef Jílek

19. 9. 2018, 15:55

Jestli to bude jenom v nastavení a dalších méně používaných oblastech systému, tak mi to osobně vadit nebude…

Myslasomonsa

19. 9. 2018, 20:58

jdou vypnout v nastavení , jaké koliv věci kde je reklama

wil hermes

19. 9. 2018, 15:32

nějak ty nízký ceny musí kompenzovat a lidi to koupí i s reklamou.

Libor Foltýnek

19. 9. 2018, 14:33

Sorry, ale Samsung posílá max. upozornění na své novinky a ne reklamu třetí strany. Ne, že bych z toho byl nadšený, ale tohle vůbec nejde srovnávat.

MikeMatyMatta

19. 9. 2018, 14:27

ještě že mám Mi A1…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat