reklama

iOS 12 je nyní k dispozici ke stažení

iOS 12 je nyní k dispozici ke stažení
2018-09-17T18:59:20+01:00
• 17. 9. 2018
2

Finální verze iOS 12 byla právě vydána pro všechna podporovaná zařízení, jejichž seznam naleznete níže. Velikost aktualizace se liší v závislosti na zařízení, u všech se ale pohybuje v řádech gigabajtů a její stažení může chvilku trvat. Zvlášť nyní v prvních hodinách bývají servery Applu dost přetížené. Aktualizaci můžete vyvolat v nastavení -> obecné -> aktualizace software.

iOS 12 shrnutí všech novinek

Apple v rámci vývojářské konference WWDC 2018 představil zcela novou verzi operačního systému iOS již s číslovkou dvanáct. Letos změn není tolik jako v minulých let a výrobce se zaměřil spíše na detaily a optimalizaci.

Nejprve se Apple pochlubil vylepšením výkonu a lepší optimalizací. Dokonce i na starších zařízeních jako iPhone 6 je spouštění aplikací rapidně rychlejší. Aplikace se spouští až o 40 % rychleji. Nový iOS 12 podporuje stejná zařízení jako doposud veřejná verze iOS 11. Dostane se tedy třeba i na iPhone 5s z roku 2013. Kromě vylepšení rychlost se zlepšila i výdrž baterie.

iOS 12 a vylepšená realita

První novou funkcí je vylepšená rozšířená realita, což souvisí s novou vestavěnou aplikací s názvem Měření. Ta umožňuje měřit vzdálenosti ve skutečném světě právě pomocí rozšířené reality. Ohledně ARKitu došlo k vylepšení detekce obličejů, detekce 3D objektů nebo také vykreslování je realističtější.

iOS 12 a vylepšená Siri

Hlasová asistentka Siri se naučila nového kousku. V aplikacích třetích stran lze přidat nové příkazy. Její inteligence ale jinak nebyla zlepšena, což je trochu škoda. Zcela novou aplikací je Shortcuts. Pokud znáte na iOS aplikaci Workflow, tak se jedná přesně o tuto aplikaci integrovanou do systému. Apple totiž před nedávnem tuto aplikaci a její vývojáře koupil. Díky Shortcuts si můžete vytvořit jednoduché vlastní akce a v podstatě naprogramovat nové zkratky.

iOS 12: CarPlay a zcela nové notifikace

Velkou novinkou týkající se systému CarPlay v automobilech je podpora aplikací třetích stran pro navigování. To znamená, že již nebudete muset spoléhat na Apple Mapy, díky tomu bude dostupná navigace Waze a Google Mapy.

Notifikační lišta se konečně naučila sjednocovat notifikace dle aplikací. Režim Nerušit rozšířil svou funkčnost o možnost nerušit při spaní. Užitečnou novinkou především pro rodiče dětí může být zobrazení doby používání jednotlivých aplikací a jejich analýza. Nastavit pak lze také denní limit, můžete nastavit například možnost používat Instagram pouze 20 minut denně.

iOS 12 podporuje tato zařízení

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Ján Valkovič

VIP 17. 9. 2018, 21:04
Android aplikace

Trochu mi tu chýba toto video :)
https://youtu.be/L9MXc-6RH38

Zdeněk Koutský

17. 9. 2018, 21:25

Děkujeme za nápad, už je tam! :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim