reklama

Chrome 70 beta přináší podporu otisků prstů pro webové stránky

Chrome 70 beta přináší podporu otisků prstů pro webové stránky
2018-09-17T09:59:42+01:00
• 17. 9. 2018

Snad nejoblíbenější a nejpoužívanější webový prohlížeč Chrome se nyní dostal zcela nové beta verze V70. Tato beta verze není tak velká, jako předchozí aktualizace, na druhou stranu disponuje funkcemi zaměřené na zabezpečení. 

Chrome 67 pro stolní počítače se již dříve dočkal ověření webu, díky čemuž se uživatel na určitých webových stránkách mohl přihlašovat pomocí otisku prstu či Bluetooth klíčenky. Skvělá funkce, jež právě nyní přichází také na mobilní rozhraní.

Chrome 70 beta a podpora otisků prstů

Chrome 70 pro operační systém Android se této funkce taktéž dočkal. Ve chvíli, kdy navštívíte web, jenž podporuje ověřování, vás aplikace chrome vyzve k použití bezpečnostního klíče. Google však prohlásil, že bude možné použít také otisky prstů skrze smartphone. Přestože webové stránky mohou číst čárové kódy nebo identifikovat tváře pomocí různých technologií, bylo do nové verze Chrome přidána funkce detekce. 

Tato funkce je stále ve fázi testování, což znamená, že není ještě připravena k rozsáhlému použití. Nová funkce ale může detekovat tři typy objektů – obličeje, čárové kódy a text. Transport Layer Scurity nebo TLS je protokol, který umožňuje bezpečně přenášet data přes internet. A právě Chrome 70 obsahuje podporu pro verzi 1.3 TLS. Zvyšuje tak efektivitu i bezpečnost. 

Zdroj: fonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim