Chrome 70 beta přináší podporu otisků prstů pro webové stránky

Chrome 70 beta přináší podporu otisků prstů pro webové stránky
2018-09-17T09:59:42+02:00
• 17. 9. 2018

Snad nejoblíbenější a nejpoužívanější webový prohlížeč Chrome se nyní dostal zcela nové beta verze V70. Tato beta verze není tak velká, jako předchozí aktualizace, na druhou stranu disponuje funkcemi zaměřené na zabezpečení. 

Chrome 67 pro stolní počítače se již dříve dočkal ověření webu, díky čemuž se uživatel na určitých webových stránkách mohl přihlašovat pomocí otisku prstu či Bluetooth klíčenky. Skvělá funkce, jež právě nyní přichází také na mobilní rozhraní.

Chrome 70 beta a podpora otisků prstů

Chrome 70 pro operační systém Android se této funkce taktéž dočkal. Ve chvíli, kdy navštívíte web, jenž podporuje ověřování, vás aplikace chrome vyzve k použití bezpečnostního klíče. Google však prohlásil, že bude možné použít také otisky prstů skrze smartphone. Přestože webové stránky mohou číst čárové kódy nebo identifikovat tváře pomocí různých technologií, bylo do nové verze Chrome přidána funkce detekce. 

Tato funkce je stále ve fázi testování, což znamená, že není ještě připravena k rozsáhlému použití. Nová funkce ale může detekovat tři typy objektů – obličeje, čárové kódy a text. Transport Layer Scurity nebo TLS je protokol, který umožňuje bezpečně přenášet data přes internet. A právě Chrome 70 obsahuje podporu pro verzi 1.3 TLS. Zvyšuje tak efektivitu i bezpečnost. 

Zdroj: fonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat