Z Facebooku se vytratily přeposlané statusy z Twitteru aktualizováno

Z Facebooku se vytratily přeposlané statusy z Twitteru [aktualizováno]
2018-08-29T14:19:49+02:00
• 29. 8. 2018

Začátkem tohoto měsíce došlo ke změně API na straně Facebooku. Výsledkem byla celkem nepříjemná událost pro uživatele Twitteru, kteří si nechali propojit obě sociální sítě, aby se mohl automaticky zveřejňovat obsah z Twitteru na jejich Facebook profilech. Jelikož API Facebooku toto již nedovoluje, tak propojení přestalo fungovat. Aby toho nebylo málo, u konkrétních uživatelů, kteří takto zveřejňovali příspěvky z Twitteru na Facebooku, začal mizet tento typ obsahu z Facebooku.

Facebook za to nemůže

Jakmile se ukázalo, že přeposlané příspěvky mizí z Facebooku, začaly se objevovat názory, že se jedná o souboj těchto sociálních sítí. Ve skutečnosti za to Facebook nemůže, nebo aspoň ne přímo. Twitter měl kvůli přeposílání příspěvků ze své sítě na konkurenční vytvořenou speciální aplikaci na Facebooku, ale ta byla již zbytečná. Proto došlo k rozhodnutí ze strany Twitteru, že ji z Facebooku smaže.

Bohužel toto rozhodnutí mělo za následek, že všechny přesdílené příspěvky byly odstraněny společně s komentáři a reakcemi. Bohužel zástupci Twitteru nepožádali o obnovu obsahu u postižených uživatelů, takže situace zůstává nezměněná.

Nyní si musíme počkat, jestli si tyto dvě sociální sítě vyřeší vzniklou komplikaci a případně jestli dojde k obnově obsahu. V tuto chvíli uživatelům nezbývá nic jiného než si počkat na případné vyřešení vzniklého problému.

Aktualizováno

Facebook sdělil, že všechny smazaná příspěvky pocházející z Twitteru, byly obnoveny. V tomto případě došlo na spolupráci obou sociálních sítí. Zároveň to neznamená, že by se funkcionalita jako taková vrátila.

Zdroje: techcrunch.com, techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat