VOLTA XL – Jeden kabel pro více zařízení?

VOLTA XL – Jeden kabel pro více zařízení?
2018-08-03T10:00:25+02:00
• 3. 8. 2018
3

Jeden kabel pro více zařízení nebo snad pro všechna mobilní zařízení? Nyní asi pro většinu lidí pouze sen. Brzy by to však nemusel být až takový problém díky novému projektu na portálu Indiegogo.com. Nově se zde ukázalo řešení pro multikabel k nabíjení. Tento projekt nese označení Volta XL.

Co je VOLTA XL?

Jedná se o projekt VOLTA XL, který by měl zjednodušit nabíjení a celkově práci s kabelem. Nápad spočívá ve vyměnitelnosti samotných konektorů. Konektory se vyměňují dle potřeby a nasazují se na magnetickou patici, takže můžete jednoduše měnit konektory, jako jsou micro USB, USB typu C nebo lightning. Výrobce však nenasadil vyměnitelný konektor pouze na jedné straně kabelu. Stejnou možnost máte například při změně klasického USB kabelu, který strkáte do nabíječky. Díky tomu můžete vytvořit například OTG redukci.

Samozřejmě pokud by vám vyhovovala vyměnitelnost pouze na jedné straně, tak si můžete při před objednáním nakonfigurovat, kde chcete možnost výměny konektorů. Také je  nabídce další řada konfigurací od přibalených koncovek po samotné zpracování. VOLTA XL na sebe měl získat 5 000 dolarů, ale bylo vybráno necelých 100 000 dolarů, a to do ukončení zbývá ještě 17 dní. Takže projekt byl splněn na 1949 %, což je velmi hezký výsledek. Možná se již v minulosti slyšeli o podobných řešení, ale ve spoustě případech kabel nedisponoval podporou rychlého nabíjení. U tohoto startupu se s rychlým nabíjením již počítá.

Zdroj: indiegogo.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student IT, fanoušek nových technologií, který se příležitostně věnuje fotografování. Aktuálně preferuje operační systém iOS, ale předtím nepohrdl žádným Android zařízením. Mezi jeho koníčky patří recenzování nových zařízení, tábor, turistika a auta.

Komentáře

Kabely z Číny umí rychlé nabíjení?

David Motalík

3. 8. 2018, 11:30

teď mi jdou z ali 4ks 7$ za jeden

Josef Pokorny

3. 8. 2018, 10:45

Cože? vždyť toto se prodávalo na aliexpresu už před rokem. Na to někdo vybírá peníze?

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat