reklama

Telegram spouští novou službu Passport, internetovou občanku pro každého

Telegram spouští novou službu Passport, internetovou občanku pro každého
2018-08-02T16:29:26+02:00
• 2. 8. 2018

Zdroj: Neowin

Společnost Telegram, která tu s námi je již od roku 2013, nabízí stejnojmennou aplikaci pro iOS a Android. Firma si však pro své uživatele připravila další novou službu pod názvem Telegram Passport. I v tomto případě budou vaše osobní data ochráněná před osobami třetích stran. 

Do služby si uživatel může nahrát svá osobní data, včetně občanského průkazu, pasu a tak dále. Tato data následně budou uložena na speciálně šifrovaném cloudu. Na první pohled není úplně zřejmé, k čemu se vlastně služba hodí. V odstavci níže ihned vysvětlím.

Největší výhodou Telegram Passport je okamžité ověření totožnosti, a to přímo v partnerských službách. První službou je ePayments, tedy online platební služba, která tuto funkci nabízí. Na oficiálním blogu společnosti Telegram je však uvedeno, že k rozšíření podpoře dalších služeb bude docházet v nadcházejících týdnech. Ještě zajímavější ale je, že Telegram chce implementovat podporu ověřování třetích stran pro službu Passport. V praxi to znamená, že Telegram jednoduše ověří, zda je váš účet skutečný a přihlásí se do podporovaných aplikací. 

Telegram a jeho nárůst uživatelů

Aplikace Telegram byla uvedena na trh 14. srpna 2013 nejprve pro mobilní zařízení Apple. Obliba Telegramu se rychle zvyšovala ze 100 000 aktivních uživatelů denně v říjnu 2013, kdy byla vydána alfa verze pro druhou platformu Android, na 15 miliónů o pět měsíců později.

Další prudký nárůst uživatelů Telegramu, který umožňuje použití šifrované výměny zpráv, nastal v září 2014 po hrozbě Pak Kun-hje, prezidentky Jižní Koreje, že bude stíhat osoby, které o ní šíří lži a pomluvy přes elektronická média včetně chatu, a aktivním monitoringu internetu jihokorejskými úřady. Během sedmi dnů přibylo v Jižní Koreji 1,5 miliónu uživatelů Telegramu, takže celkový počet uživatelů na celém světě dosáhl hodnoty 50 miliónů. V roce 2015 se počet uživatelů, kteří alespoň jednou za měsíc použili Telegram, ustálil na 60 miliónech. 

„Telegram je cloudová služba instant messaging, zaměřená na rychlost a bezpečnost, která je dostupná prostřednictvím open source klientů pro mobilní zařízení s operačními systémy Android, iOS, Windows Phone a Firefox OS, pro osobní počítače s operačními systémy Microsoft Windows, OS X a Linux a pro webové prohlížeče. Uživatelé si mohou zasílat zprávy, fotografie, videa a soubory libovolných formátů velikosti až 1,5 GB, vytvářet skupiny až do 10 000 uživatelů a kanály pro libovolný počet uživatelů.“

Počet doručených zpráv za den se však zvýšil z jedné miliardy v únoru 2015 na 12 miliard v září téhož roku. V únoru 2016 dosáhl počet aktivních uživatelů za měsíc již 100 miliónů, přičemž se každý den registrovalo 350 tisíc nových uživatelů a denně bylo doručeno 15 miliard zpráv.

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim