reklama

Apple Pay bude do roku 2020 používat každý druhý uživatel

Apple Pay bude do roku 2020 používat každý druhý uživatel
2018-10-31T21:32:44+02:00
• 2. 8. 2018

Společnost Juniper Research nedávno zveřejnila svůj výzkum týkající se mobilních plateb v příštích pěti letech. Dle výzkumu bude do pěti let službu Apple Pay používat každý druhý uživatel využívající platby mobilním telefonem. Společnost se při výzkumu zaměřila na aktuální hlavní platební služby – Apple Pay, Samsung Pay a Google Pay. 

Apple Pay jako dominující platforma

Celkový počet uživatelů všech mobilních platebních služeb se odhaduje na 450 milionů. V praxi by to znamenalo, že platby mobilními telefony se do pěti let dostanou na 300 miliard amerických dolarů a zahrnuly by 15 % z celkových bezkontaktních plateb. 

K celé situaci se dokonce připojil také Tim Cook. Ten v jednom z rozhovorů prohlásil, že platby skrze Apple Pay začaly velmi pomalu. Vlastně pomaleji, než si on sám představoval. Služba se však nyní pomalu a jistě rozšiřuje i do dalších částech světa. V současné době App Pay využívá více než 127 milionů uživatelů. 

Z pohledu nezaujatého novináře je velmi zajímavá Čína, ve které nedominuje Apple Pay, ale dokonce ani Google Pay. V Číně totiž drtivá většina zákazníků využívá Alipay. Ale pojďme se vrátit zpět do Evropy a USA. Již nyní uživatelé skrze kreditní karty utratili více než 1 bilion amerických dolarů. Tato hranice byla překročena o rok dříve, než se původně myslelo. 

Zdroj: macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat