Apple Pay bude do roku 2020 používat každý druhý uživatel

Apple Pay bude do roku 2020 používat každý druhý uživatel
2018-10-31T21:32:44+02:00
• 2. 8. 2018

Společnost Juniper Research nedávno zveřejnila svůj výzkum týkající se mobilních plateb v příštích pěti letech. Dle výzkumu bude do pěti let službu Apple Pay používat každý druhý uživatel využívající platby mobilním telefonem. Společnost se při výzkumu zaměřila na aktuální hlavní platební služby – Apple Pay, Samsung Pay a Google Pay. 

Apple Pay jako dominující platforma

Celkový počet uživatelů všech mobilních platebních služeb se odhaduje na 450 milionů. V praxi by to znamenalo, že platby mobilními telefony se do pěti let dostanou na 300 miliard amerických dolarů a zahrnuly by 15 % z celkových bezkontaktních plateb. 

K celé situaci se dokonce připojil také Tim Cook. Ten v jednom z rozhovorů prohlásil, že platby skrze Apple Pay začaly velmi pomalu. Vlastně pomaleji, než si on sám představoval. Služba se však nyní pomalu a jistě rozšiřuje i do dalších částech světa. V současné době App Pay využívá více než 127 milionů uživatelů. 

Z pohledu nezaujatého novináře je velmi zajímavá Čína, ve které nedominuje Apple Pay, ale dokonce ani Google Pay. V Číně totiž drtivá většina zákazníků využívá Alipay. Ale pojďme se vrátit zpět do Evropy a USA. Již nyní uživatelé skrze kreditní karty utratili více než 1 bilion amerických dolarů. Tato hranice byla překročena o rok dříve, než se původně myslelo. 

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat