reklama

Samsung vytvořil svůj odlehčený prohlížeč pro smartphony s Android Go

Samsung vytvořil svůj odlehčený prohlížeč pro smartphony s Android Go
2018-08-09T07:45:39+02:00
• 9. 8. 2018

Pokud jste v ruce někdy měli telefon od společnosti Samsung, určitě víte, že kromě Google Chrome prohlížeče zde najdete i prohlížeč přímo od Samsungu. Který se nazývá velmi jednoduše, a to Samsung internet. Nyní se však společnost uchýlila k vývoji odlehčené verze, která nese označení Go. Jak je již z názvu patrné, tak se dá předpokládat, že se jedná o prohlížeč do nového mobilního telefonu, který by mohl disponovat novým operačním systémem Android Go. Tento systém byl vyvinut pro zařízení s menší operační pamětí, povětšinou pod 1 GB. Takže sedá předpokládat, že společnost Samsung představí levné zařízení.

Díky odlehčení nového internetového prohlížeče, však došlo k odstranění některých doplňků, které tento prohlížeč nabízel. Samsung ubral prohlížeči například noční režim, synchronizaci do služby Samsung Cloud Sync či rozšíření do prohlížeče. Díky tomuto odlehčení a využívání otevírání webových stránek skrze Android WebView by měl být nárok na mobilní telefon velmi nízký. Také se jim díky tomu povedlo snížit velikost prohlížeče s předchozích 80 MB na pouhých 17 MB, což je zajímavý skok.

Díky takto rozsáhlým změnám a odlehčení se dá opravdu předpokládat příchod zařízení s Android Go. Tím by se společnost Samsung například připojila ke společnostem, jako je Asus nebo ZTE. Otázkou však zůstává, kdy dojde k představení a jaké budou specifikace, především jestli založí novou sérii smartphonů nebo upraví nějakou stávající.

Zdroj: ubergizmo.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student IT, fanoušek nových technologií, který se příležitostně věnuje fotografování. Aktuálně preferuje operační systém iOS, ale předtím nepohrdl žádným Android zařízením. Mezi jeho koníčky patří recenzování nových zařízení, tábor, turistika a auta.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat