Qualcomm představil nový Snapdragon 670

Qualcomm představil nový Snapdragon 670
2018-08-08T23:35:22+02:00
• 9. 8. 2018

Společnost Qualcomm představila nečekaně nový chipset Snapdragon 670. Jde o přímého nástupce současného Snapdragonu 660 a jeho účelem je pomyslné vyplnění mezery mezi řadou 660 a novým Snapdragonem 710, který přišel teprve nedávno.

Samotná řada 700 je rovněž letošní novinkou a nabízí výrobcům výkonné procesory, s mnoha high-end funkcemi, za nižší cenu. Tím pádem mohou výrobci nabídnout poměrně výkonné smartphony i pro zákazníky, kteří nejsou ochotni platit za telefon příliš vysoké částky.

Jak můžeme vidět na srovnání v tabulce výše, Snapdragon 670 je prakticky přímo odvozen ze specifikací Snapdragonu 710. Rozdílů najdeme opravdu jen minimum. Liší se pouze takt jedné dvojice jader, grafický čip, podpora maximálního rozlišení fotoaparátů a místo modemu Snapdragon X15 je zde Snapdragon X12, poskytující o 200 Mbps nižší rychlost stahování.

Pokud bychom měli oba nové procesory porovnat se starším Snapdragonem 660, pak Snapdragon 670, alespoň dle vyjádření Qualcommu, nabízí zvýšení výkonu o 25 %. V porovnání se stejným procesorem je pak již zmiňovaný Snapdragon 710 výkonnější o 35 %.

Jak lze tedy vidět, tvrzení o vyplnění mezery mezi těmito dvěma řadami je poměrně pravdivé. Výrobci pak jistě ocení nové možnosti výběru a zákazníkům díku tomu zcela jistě přibude celá řada dostupných a přesto výkonných zařízení. A ačkoliv je novinka velice podobná Snapdragonu 710, nesmíme zapomínat, že v cílovém segmentu smartphonů je obrovská konkurence. Díky příchodu nového chipsetu se tak jednotlivá zařízení ještě více rozliší a zákazníci budou mít pestřejší výběr.

Zdroj: anandtech.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat