reklama

YouTube Signature Devices aneb které mobily jsou nejlepší pro sledování

YouTube Signature Devices aneb které mobily jsou nejlepší pro sledování
2018-08-13T11:30:49+01:00
• 13. 8. 2018
1

Youtube v minulém týdnu představil nový certifikační program, který by měl zřejmě napomoci s výběrem smartphonu. Novinka se jmenuje YouTube Signature Devices a v podstatě uvádí, která zařízení jsou optimální pro sledování videí.

iPhone se nedostal do YouTube Signature Devices

Youtube nastavil pravidla, díky kterým se smartphone může začlenit mezi YouTube Signature Devices. Například musí mobilní telefon podporovat HDR, 4K, 360° videa a také vyšší počet snímků za sekundu. Taktéž je zde nutnost podpory DRM a zejména nových kodeků. Právě Youtube vyžaduje pro nejlepší fungování kodek VP9, který pochází z dílny Googlu. To je zároveň i důvod, proč mezi doporučenými mobily nenajdeme iPhone. Apple totiž tento kodek vůbec nepodporuje, aspoň zatím.

Mezi nejnovější mobily v rámci tohoto programu patří Samsung Galaxy Note 9. Dále zde najdeme Xperii XZ2 Premium, HTC U12+, OnePlus 6, LG G7 ThinQ, Xiaomi Mi 8, Xperia XZ2 Compact, Xperia XZ2, Nokia 8 Sirocco, Xiaomi Mi Mix 2S, Samsung Galaxy S9(+), Pixel 2, Pixel 2 XL, Huawei Mate 10 Pro, Samsung Galaxy Note 8, LG V30, Samsung Galaxy S8(+).

Jedná se o poměrně omezená seznam zařízení a v podstatě jde jen o top modely. Youtube tímto chce jen doporučit mobily, které jsou nejlepší pro sledování Youtube.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Honza Kavan

14. 8. 2018, 13:32

no jo, proč se tam asi iPhone nedostal? Youtube patří Google a Google vyvíjí android. Google si jen opět reklamu, nic víc. Stejně jako s windows phone, kam nebyli schopný od začátku narvat svoje aplikace…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit