reklama

Microsoft ukončuje aplikaci Office Sway pro iOS

Microsoft ukončuje aplikaci Office Sway pro iOS
2018-08-22T20:14:13+01:00
• 22. 8. 2018

Redmondská společnost si v minulosti nechala ujet vlak a teď se jej snaží jen dohnat. Prozatím stále marně, viz Windows Phone a další pokusy. Snad jediným spolehlivým produktem je Office, který je v současné době hlavním příjmem společnosti Microsoft. 

A není divu, kancelářský balíček Office je prostě perfektní, tedy pokud zrovna nevlastníte Mac. Ještě před rokem a kousek byla na macOS k dispozici pouze verze z roku 2011, která nepodporovala rozlišení retina. Z mé vlastní zkušenosti vím, že se jednalo o naprosté peklo. Naštěstí Microsoft vydal novou verzi, ve které bylo vše napraveno. 

Sbohem a na shledanou Office Sway

Microsoft sice neuspěl svým Windows Phonem, na druhou stranu se mu perfektně daří na konkurenčních platformách Android a iOS, neboť pro tyto platformy vyvíjí své skvělé aplikace. Ovšem i mistr tesař se někdy utne. Společnost Microsoft totiž oznámila ukončení podpory aplikace Office Sway pro operační systém iOS. Služba tak již nebude podporována na iPhonech a iPadech, k ukončení dojde 17. prosince tohoto roku a z App Storu bude odebrána 19. října.  

Ovšem i přesto uživatelé budou mít ke službě přístup, a to skrze webové aplikace. Aplikace Sway původně měla nahnat strach PowerPointu. Dokáže totiž vytvářet skvělé klasické i dynamické prezentace, a to ve skrolovatelném horizontálním či vertikálním pásu. K dispozici bylo také hned několik animací, včetně interaktivních prvků a další. 

V čem se ale Sway lišil od PowerPointu? Do takzvaných Swayů bylo možné vkládat nejen tweety, ale také fotografie z Facebooku, videa z YouTube, HTML kódy, mapy a mnoho dalšího. Možností bylo snad nekonečné množství. Uživatel měl také k dispozici hned několik připravených témat, které bylo možné upravovat. 

Pravděpodobně hlavním důvodem ukončení aplikace je nízký počet uživatelů. Dle zahraničního serveru Cult of Mac byl o aplikaci mizerný zájem, proto se jej Microsoft rozhodl ukončit. 

Zdroj: cultofmac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim