reklama

Apple opět před soudem, nyní musí zaplatit 145 milionů dolarů

Apple opět před soudem, nyní musí zaplatit 145 milionů dolarů
2018-08-05T12:39:05+02:00
• 5. 8. 2018
1

Pamatujete si na zahraniční agenturu Reuters? Tak ta nyní přišla s prohlášením, podle kterého se bude muset společnost Apple rozloučit s nemalou částkou. 

Apple si nedá pokoj

Společnost Apple si jen tak nedá pokoj. Nyní doplatil na porušení dvou patentů a čeká ho mastná pokuta. Apple údajně porušil patenty WiLan, což je kanadská společnost. Ta se nyní může těšit na skutečně tučné odškodné, které by mělo činit 145 mil. amerických dolarů. Ale není to vůbec poprvé, kdy se obě společnosti vidí u soudu. 

Konkrétně společnost Apple porušila patent týkající se bezdrátových technologií v zařízení iPhone. Dle dostupných informací se hned první patent týká řízení šířky pásma, a to v bezdrátové síti. Druhý patent se také zabývá řízením, zato ale přístupu k volání skrze bezdrátové technologie. 

Jak jsem uvedl výše, obě společnosti se u soudu nesetkávají poprvé a zřejmě ani ne naposledy. Již roce 2013 se Apple musel potýkat s nepříjemnými soudními procesy, a to kvůli porušenému patentu týkající se taktéž bezdrátových technologií. Zajímavé je, že zahraniční servery uvádějí, že hlavní zisky společnosti WiLan pochází právě z podobných soudních tahanic. 

Firma WiLan však není jediná. Na trhu existuje hned celá stovka dalších společností, které se snaží jakkoliv zviditelnit, ať to stojí, co to stojí. 

Zdroje: 9to5mac.com, fonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Kolko sudov vyhralo Apple????? Zo 100 max.10. Ostatne bud prehrali alebo sa mimosudne dohodli!!!!! Apple co neukradne, nema!!!!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim