reklama

YouTube pro Android získal anonymní režim

YouTube pro Android získal anonymní režim
2018-07-11T12:45:10+01:00
• 11. 7. 2018
4

Snad všechny internetové prohlížeče dnes nabízejí anonymní režim, ve kterém se neuchovává historie procházených stránek. S podobnou funkcionalitou si již od května pohrával Google u aplikace YouTube, a dnes byla oficiálně nasazena do aktualizace pro všechna Android zařízení. Stejně tak jako tomu je u anonymního režimu v prohlížeči Google Chrome, i YouTube nebude zaznamenávat vaši aktivitu. Pokud tedy v tomto režimu budete sledovat videa, neobjeví se v žádném záznamu historie.

Youtube nabízí anonymní prohlížení videí

K přístupu do tohoto režimu vám stačí kliknout na ikonku vaší profilové fotky (avatara) v pravém horním rohu. Následně pak v menu zvolíte možnost „Zapnout anonymní režim“. Pokud na toho samého avatara kliknete znovu, nabídne se vám možnost anonymní režim deaktivovat. Společně s aktivací tohoto režimu se vám zobrazí upozornění, které vám připomene, že váš zaměstnavatelé či poskytovatelé připojení stále mohou sledovat vaše aktivity.

  

I přes aktivovaný anonymní režim ale stále zůstávají některé prvky aplikace. Například již zmíněný avatar zůstavá, jen jeho fotku nahradí ikonický klobouk s brýlemi. Také spodní menu se nemění, kdy máte stále možnost přepínat mezi domovskou stránkou, trendy, odběry, upozorněními nebo knihovnou videí.

Až na domovskou stránku a trendy se vám ale zobrazí pouze ikonka anonymního režimu a zpráva, že tato okna můžete využívat, pokud vypnete anonymní režim. Nakonec, pod samotným menu se po celou dobu zobrazuje malý pruh s textem, který oznamuje, že je anonymní režim zapnutý. Pokud si tuto novou funkci chcete vyzkoušet, stačí aktualizovat aplikaci YouTube, a můžete si ji hned vyzkoušet.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Tomáš Hubka

Student IT, notorický hráč her jak na počítači tak na mobilu, nadšenec do mobilních aplikací a fanoušek seriálů.

Komentáře

David Nejeral

12. 7. 2018, 21:07
Android aplikace

Žeby příprava na konkurenci pornhubu?

wil hermes

11. 7. 2018, 14:16
Android aplikace

uvažuju, jaký je faktický rozdíl oproti vypnutí historie hledání a přehrávání. pokud nepůjde jen o jednu instanci a po vypnutí aplikace se vrátí zpět do „normálu“

Tomáš Hubka

11. 7. 2018, 15:27
Android aplikace

Podle současného principu fungování se narozdíl od anonymních oken v aplikaci Google Chrome, která se zavřou až přímo se zavřením prohlížeče, anonymní režim pro Youtube vypne už po delší neaktivitě uživatele v aplikci.

Jan Gruncl

16. 7. 2018, 14:58

Já kupříkladu historii a následné doporučování používám cíleně a vypínat je nechci. Když si pak chce někdo pustit něco svého na mém telefonu, posílám ho do prohlížeče, aby mi nezkreslil doporučení. Tak už nebudu muset ;-).

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim